Auto wrak
Fot. Grzegorz Drążek

Wątpliwe ozdoby dróg w Stargardzie i okolicy. Stoją i straszą

W różnych rejonach Stargardu, a także w pobliżu miasta, natrafić można na wraki pojazdów.

Pokazywaliśmy niedawno samochód osobowy, który od dawna stoi nieużytkowany przy ulicy Warszawskiej w Stargardzie. Takich pojazdów jak pokazany przez nas volkswagen jest więcej. Tamto auto przynajmniej nie było zniszczone. Inne są w gorszym stanie.

Przy ulicy Pierwszej Brygady, w pobliżu hali OSiR, stoi lancia na niemieckich numerach rejestracyjnych. Auto ma wybitą jedną boczną szybę i pękniętą szybę przednią. Od mieszkańców dowiedzieliśmy się, że samochód został już dość dawno temu porzucony i tak niszczeje przy ulicy Pierwszej Brygady.

Auto wrak Pierwszej Brygady
Fot. Grzegorz Drążek

Na nieużytkowane auto można natrafić także na ulicy Bydgoskiej w Stargardzie. Tam jednak sytuacja jest nieco inna. Audi nie ma wprawdzie tablic rejestracyjnych, ale najwidoczniej ma właściciela. Są na nim bowiem informacje, że samochód jest na sprzedaż. Póki co, stoi nieużytkowany na ulicy. Jedna z opon nie nadaje się do użytku, a w miejscu dwóch szyb jest folia.

Auto ulica Bydgoska
Fot. Grzegorz Drążek

Także w pobliżu Stargardu można natrafić na wrak samochodu. Jeden z nich jest w Lipniku, przy dawnej drodze krajowej numer 10. Renault scenic nie ma tablic rejestracyjnych, kół, jednego z reflektorów, jedna szyba boczna jest wybita. Auto jest zniszczone w środku, nie ma nawet kierownicy.

Auto wrak Lipnik
Fot. Grzegorz Drążek