Szlachetna Paczka
Stargardzcy SuperW, Fot. Emilia Chanczewska

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki w Stargardzie. Wszystkie rodziny znalazły darczyńców

Trwający weekend to 22 finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Od kilku lat ma ona także stargardzką odsłonę. Dziś dary trafiły do wybranych potrzebujących rodzin.

Do Szlachetnej Paczki w Stargardzie włączonych zostało w tym roku 25 rodzin. Ze Stargardu, ale także Dolic, Dobrzan, Chociwla. Wśród nich znaleźli się uchodźcy z walczącej Ukrainy. Wszystkie znalazły darczyńców mimo niełatwej sytuacji w naszym kraju. Pierwsze rodziny już dziś dostały dary. Była to głównie chemia gospodarcza i trwała żywność, ale także sprzęt RTV AGD.

Magazyn Szlachetnej Paczki w Stargardzie działa na małej scenie SCK. Stamtąd paczki do rodzin woził m.in. Maciej Przekowiak z Żarowa, właściciel firmy przeprowadzkowej, który pomaga od wielu lat.

– Wozimy z kolegą paczki na dwa samochody – mówi Maciek Przekowiak. – Moja dziewczyna Dominika w tym roku zorganizowała Szlachetną Paczkę dla rodziny z osiedla Lotnisko. Dostali dary warte ok. 8 tys. zł.

POD TYM LINKIEM ROZMOWA Z KOORDYNATORKĄ I WOLONTARIUSZKAMI SZLACHETNEJ PACZKI W STARGARDZIE!

O Szlachetnej Paczce:

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działamy od 2001 r. i wbrew pozorom, nie zajmujemy się robieniem paczek. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami.