Wystawa w CKiR Kobylanka
Aleksandra Cyglicka na wernisażu w CKiR Kobylanka, fot. Emilia Chanczewska

Wiosna już przyszła do centrum kultury w Kobylance

W środę po południu, w Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance, otwarta została wystawa malarstwa Aleksandry Cyglickiej z Morzyczyna, pt. „Kwiaty”. Artystka związana jest ze stargardzką Grupą Malarską Malachit oraz grupą plastyczną Alma przy KGW Morzyczyn.

Aleksandra Cyglicka maluje od ponad ćwierć wieku. Jest inicjatorką powstania grupy plastycznej Alma przy KGW Morzyczyn, a od 2005 roku związana jest z Grupą Malarską Malachit, działającą przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Oprócz malarstwa realizuje się w tworzeniu witraży.

W CKiR oglądać można obrazy olejne głównie o tematyce kwiatowej, które powstały na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Jest ich prawie 30. To bardzo przyjemne dla oka, kolorowe i subtelne dzieła. Wielu uczestnikom wernisażu szczególnie spodobał się przebiśnieg. Jak mówi pani Aleksandra, najwięcej pracy wymagał „Ogród Moneta” (kopia „Ogrodu w Giverny” Claude’a Moneta), który malowany był warstwami, za pomocą szpachelki.

Wystawę otworzył Tomasz Skirzyński, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance – RELACJA LIVE.

Na wernisażu było liczne grono wielbicieli malarstwa pani Oli, która otrzymała dziś chyba więcej kwiatów, niż było na obrazach!