SP Grzędzice
Fot. KPP Stargard

Wizyta policjantów ze służbowymi psami

W Szkole Podstawowej w Grzędzicach była wczoraj policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz przewodnicy policyjnych psów służbowych. Uczyli dzieci zachowania szczególnej ostrożności w kontakcie z nieznanymi psami.

– W trosce o dzieci, które mogą na drodze spotkać agresywne zwierzę, policjanci ze stargardzkiej komendy zorganizowali w szkole spotkanie profilaktyczne z przewodnikami psów służbowych – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci udzielili cennych wskazówek o tym jak unikać zagrożenia oraz jak zapobiegać przykrym skutkom potencjalnego ataku ze strony agresywnego psa. Mundurowi wytłumaczyli dzieciom jakich zachowań psy nie lubią i czego nie robić, by ich nie prowokować. Opowiedzieli na czym polega ich praca i w jaki sposób wykorzystywane są umiejętności ich pupili w codziennej służbie. Następnie policjanci przeprowadzili pokaz umiejętności swoich czworonogów w trakcie, którego zaprezentowali elementy tresury i posłuszeństwa psów.

Jak relacjonuje rzeczniczka stargardzkich policjantów, dzieci były bardzo podekscytowane wizytą tak niecodziennych gości w ich szkole i aktywnie włączały się w prowadzone zajęcia.