Stargard zatrzymani dzięki monitoringowi
Fot. KPP Stargard

Włamali się do sklepu w Stargardzie. 18-latkowi i 15-latkowi zachciało się alkoholu

Stargardzcy policjanci szybko zatrzymali sprawców włamania do sklepu w Stargardzie. Pomogły nagrania z monitoringu.

W niedzielę, 16 lipca 2023 roku dyżurny stargardzkiej komendy policji odebrał zgłoszenie o włamaniu do sklepu w Stargardzie.

– Z przekazanych informacji wynikało, że sprawcy poprzez wybicie szyby dostali się do środka, skąd dokonali zaboru w celu przywłaszczenia produktów alkoholowych – mł. asp. Justyna Siwarska. – Policjanci natychmiast udali się na miejsce interwencji. Podczas czynności zabezpieczyli monitoring, na którym zarejestrował się wizerunek sprawców.

Nagrania z monitoringu pomogły w ustaleniu sprawców włamania.

– Mundurowi podczas służby nabywają umiejętności zapamiętywania twarzy, szczegółów sylwetki, sposobu poruszania się, dlatego natychmiast rozpoznali sprawców przedmiotowego zdarzenia – podkreśla Justyna Siwarska. – Już po kilkudziesięciu minutach 18-latek oraz jego 15-letni wspólnik zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania, a następnie przewiezieni do jednostki policji.

Justyna Siwarska zapowiada, że 18-latek usłyszy dziś zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Nieletni został przesłuchany przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich i Patologii stargardzkiej komendy w charakterze sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

mł. asp. Justyna Siwarska