narkotest
Narkotester, fot. KPP Stargard

Wpadł z narkotykami, bo miał niedziałające światła w aucie

Kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Miał je również przy sobie. A wszystko zaczęło się od niesprawnego oświetlenia w aucie – informuje dziś Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

Policjanci ruchu drogowego stargardzkiej komendy na co dzień wykorzystują w służbie tester do wykrywania narkotyków w organizmie kierowcy. Wczoraj dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego już kierowcę pod wpływem narkotyków. W trakcie kontroli policjanci ujawnili przy nim amfetaminę i marihuanę – informuje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Stargardzka drogówka zatrzymała kierowcę renaulta, doprowadziła go na komendę. Zatrzymała mu prawo jazdy.

O tym jak niebezpieczne i nieodpowiedzialne jest kierowanie pojazdami będąc pod wpływem narkotyków policjanci informują każdego dnia. Kierowca pod ich wpływem stanowi śmiertelne zagrożenie. Niestety ta wiedza nie dociera do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard

Wczoraj patrol stargardzkiej drogówki zauważył osobowego renaulta, który miał niesprawne oświetlenie. Policjanci postanowili skontrolować pojazd.

– Badanie stanu trzeźwości stargardzianina nie budziło zastrzeżeń, jednak jego nerwowe zachowanie i wygląd wzbudziły u funkcjonariuszy podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Przypuszczenia okazały się słuszne. Badanie testerem wykazało, że mężczyzna kierował pod wpływem narkotyków – relacjonuje asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej policji. – Jak się później okazało powodem jego zdenerwowania były również środki odurzające, które miał przy sobie. Policjanci ujawnili zawiniątka foliowe, w których znajdował się susz roślinny o zapachu i wyglądzie charakterystycznym dla marihuany oraz zawiniątko z białym proszkiem. Badanie potwierdziło, że są to narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.