Stargard ulica Bogusława IV wiadukt
Fot. Grzegorz Drążek

Wraca ruch pod wiaduktem przy Bogusława IV w Stargardzie

17 lutego przywrócony zostanie ruch pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie. To oznacza, że drogi pod wszystkimi wiaduktami na terenie miasta będą otwarte dla ruchu.

Pisaliśmy kilka dni temu, że w najbliższym czasie wykonawca przebudowy wiaduktów na terenie Stargardu, firma Trakcja, przywróci ruch pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Według zapowiedzi PKP PLK, była szansa, że nastąpi to 17 lutego lub w kolejnym tygodniu. Pierwszy termin został dzisiaj potwierdzony.

– Otrzymałem dziś informację od wykonawcy prac, że ruch pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV w Stargardzie zostanie przywrócony dzisiaj, w piątek 17 lutego, najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych, ale może trochę wcześniej – przekazał nam Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK.

Przywrócenie ruchu dotyczy zarówno pieszych, jak i pojazdów. Jednak piesi nie będą mogli przechodzić po obu stronach drogi. Przejście zostało wyznaczone jedno, od strony ulic Bema z jednej strony wiaduktu i Barnima z drugiej jego strony.

Na terenie Stargardu przebudowywane są cztery wiaduky. Oprócz tego przy Bogusława IV jeszcze przy ul. Szczecińskiej/Wyszyńskiego, Pierwszej Brygady/Konopnickiej i Składowej. Każdy z tych wiaduktó został przebudowany w połowie. Po przywróceniu ruchu pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV przez jakiś czas drogi pod wszystkimi wiaduktami w Stargardzie będą otwarte dla ruchu. Później po kolei będą zamykane, kiedy ruszy budowa drugich połówek poszczególnych wiaduktów.

Przebudowa wiaduktów i remont peronów dworca kolejowego w Stargardzie to element modernizacji linii kolejowej Poznań – Szczecin Dąbie. To inwestycja PKP PLK.