Stargard Koalicja Obywatelska prezentacja kandydatów
Fot. Grzegorz Drążek

Wybory parlamentarne 2023. Kandydaci Koalicji Obywatelskiej ze Stargardu i okolic

Koalicja Obywatelska przedstawiła dzisiaj stargardzkich kandydatów w wyborach parlamentarnych w okręgu wyborczym obejmującym Stargard.

Kandydaci zostali przedstawieni podczas spotkania w parku Piastowskim w Stargardzie. Nazwiska startujących w woborach osób zaprezentował Olgier Geblewicz, przewodniczący zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej.

– Stargard to dla nas bardzo ważne miasto, w którym zwykle mieszkańcy obdarzali nas dużym zaufaniem – mówił Olgierd Geblewicz. – Mamy tutaj bardzo dobrą listę kandydatów. Są na niej osoby, które są nie tylko członkami Koalicji Obywatelskiej, ale i osoby debiutujące w polityce, które są sercem blisko Polski i Koalicji Obywatelskiej.

Stargardzcy kandydaci do Sejmu z okręgu numer 41 obejmującego Stargard:

  • Magdalena Filiks, 45 lat, obecna posłanka, miejsce na liście – 2
  • Anna Nowak, 51 lat, pielęgniarka, właścicielka przychodni Help-Med, miejsce na liście – 8
  • Michał Bodek, 34 lata, rolnik, właściciel tartaku i fabryki pelletu drzewnego, radny gminy Marianowo, miejsce na liście – 14
  • Natalia Żyto, 34 lata, z zawodu dziennikarka, pracowała w radiu RDC Warszawa, Radiowej Agencji Informatycznej, radiu Zet, od dwóch lat rzeczniczka Agrounii, miejsce na liście – 24

Podczas dzisiejszego spotkania w parku Piastowskim, obecni na nim kandydaci z powiatu stargardzkiego, którzy po raz pierwszy chcą zostać posłami, wyjaśnili powody kandydowania w wyborach parlamentarnych.

Kandyduję, bo chcę przywrócić godność ludzi, szacunek dla drugiego człowieka.

Anna Nowak

Jako osoba urodzona w 1989 roku znam tylko wolną Polskę i nie pozwolę, by było inaczej, zajmę się problemami rolnictwa.

Michał Bodek

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej powiedzieli dzisiaj, że już mają zebraną wymaganą liczbę 5000 podpisów poparcia potrzebną do zarejestrowania listy wyborczej, ale dalej będą zbierać podpisy mieszkańców.

– Zbieramy podpisy na terenie miasta i nie tylko, w miniony weekend byliśmy nad jeziorem Miedwie – mówił Marek Stankiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Stargardzie. – Na bieżąco nasi kandydaci będą informować w mediach społecznościowych, gdzie jeszcze będą zbierane podpisy.