Pomoc Drogowa SOS
Fot. Henrik/Pomoc Drogowa SOS

Wypadek drogowy pod Stargardem. Cztery osoby ranne

Dziś po godzinie 11.30 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 142, na skrzyżowaniu na Warchlinko, przed zjazdem na Poczernin. Cztery osoby zostały ranne, w tym nastoletnia dziewczynka.

Na miejscu wypadku działają stargardzcy policjanci.

– Zderzenie dwóch samochodów, peugeota i hondy, w okolicy skrętu na Poczernin – mówi mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Peugeotem podróżowały trzy osoby, hondą jedna. Droga jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA, godz. 13.15

Mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard: Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 24-letni kierujący hondą, jadąc w kierunku Szczecina, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu – chcąc skręcić na Poczernin – prawidłowo jadącej z naprzeciwka, od Szczecina w stronę Chociwla, 44-letniej kierującej peugeotem. Kobieta jechała z 15-letnią córką i 20-letnim synem. Kierujący trzeźwi. Na godzinę 13.15 ruch odbywa się wahadłowo.

Miejsce zdarzenia zabezpieczają strażacy.

– Zgłoszenie o wypadku na DW142 mieliśmy o godzinie 11.40 – mówi kpt. Rafał Matysik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu na Warchlinko, przed zjazdem na Poczernin. Cztery osoby zostały ranne. Mężczyzna jadący sam jednym z samochodów oraz kobieta, która prowadziła drugie auto, jej pasażer i około 15-letnia córka. Na miejscu działają strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Stargardzie, z OSP Żarowo i z OSP Sowno.

Na miejscu były karetki pogotowia ratunkowego, lądował też śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

– Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych LPR zabrał nastolatkę z urazem miednicy do szpitala w Szczecinie – informuje Stargard.News Justyna Sochacka, rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pomoc Drogowa SOS
Fot. Henrik/Pomoc Drogowa SOS