wypadek Lipnik Zieleniewo
Fot. Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim/Facebook

Wypadek pod Stargardem. Nietrzeźwy kierujący volkswagenem wjechał do rowu. Pasażerka nie żyje

W sobotnie – 27 stycznia 2024 roku – popołudnie doszło do wypadku drogowego na terenie powiatu stargardzkiego. Na trasie Lipnik – Zieleniewo kierujący volkswagenem wjechał do rowu. Ranne zostały dwie z trzech podróżujących autem osób. Trafiły do szpitala. Niestety, pasażerka nie przeżyła wypadku.

Sprawą śmiertelnego wypadku zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Stargardzie.

– W Prokuraturze Rejonowej w Stargardzie nadzorowane jest śledztwo dotyczące wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym – informuje dziś Stargard.News prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Wypadek zaistniał 27 stycznia br., na drodze krajowej nr 10, w okolicy miejscowości Zieleniewo. Kierujący pojazdem marki volkswagen stracił panowanie nad autem i uderzył w skarpę pobocza. Pasażerka odniosła poważne obrażenia i po przewiezieniu do szpitala w Stargardzie zmarła. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. W wyniku działań policji został zatrzymany.

Mężczyzna był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Sprawca sobotniego wypadku drogowego ma już postawione zarzuty. Grozi mu surowa kara, najwyższa przewidziana w kodeksie karnym za czyny, których się dopuścił.

– Spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenia zakazu prowadzenia orzeczonego prawomocnym wyrokiem sądu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy osobnie pokrzywdzonej – wymienia zarzuty prokurator Piotr Wieczorkiewicz.

Wobec sprawcy wypadku zastosowany został tymczasowy areszt, na wniosek prokuratora rejonowego w Stargardzie.

– W sprawie wykonywane są dalsze czynności procesowe. W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok zmarłej kobiety – dodaje Piotr Wieczorkiewicz.

Podziękowania dla Wypadki i Pożary w Zachodniopomorskim za zgodę na wykorzystanie zdjęcia z opisywanego wypadku.