Aleksandra Cyglicka
Aleksandra Cyglicka, Fot. Emilia Chanczewska

Wystawa malarstwa i witrażu Aleksandry Cyglickiej w Galerii Błękitnego Generała

W następną środę, 11 stycznia 2023 roku, o godzinie 17, w Klubie Wojskowym przy ul. 11 Listopada 22 w Stargardzie odbędzie się wernisaż. Abstrakcyjne malarstwo, a także witraże zaprezentuje Aleksandra Cyglicka, artystka z Grupy Malarskiej Malachit.

Aleksandra Cyglicka mieszka w Morzyczynie. Sztukę malarską tworzy już od 25 lat. W wolnym czasie lubi czytać książki oraz fotografować. W ostatnich latach zajęła się także tworzeniem witraży. Co znajdzie się na wystawie w Galerii Klubu Wojskowego, zatytułowanej „Niedopowiedzenia”?

– Abstrakcja i dla urozmaicenia trochę witrażu – odpowiada artystka.

Wystawa prac Aleksandry Cyglickiej plakat

Należę do Grupy Plastycznej Malachit przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie od momentu jej powstania. Maluję głównie obrazy olejne na płótnie – pejzaże, kwiaty, abstrakcje. Inspiracją do pejzaży jest to co utrwali oko i obiektyw.
Malować zaczęłam już jako osoba pełnoletnia w 1997 roku. Miałam ponad 20 wystaw indywidualnych i bardzo wiele zbiorowych.
Pomocne w rozwijaniu moich umiejętności są plenery malarskie i kontakt z innymi twórcami.

Aleksandra Cyglicka o sobie

Otwarcie wystawy prac Aleksandry Cyglickiej w Galerii Błękitnego Generała w Klubie Wojskowym – środa 11.01, godzina 17. Wstęp wolny.