Zakończenie Stargardzkiej Ligi Bowlingowej Seniorów
Fot. Jan Balewski

Zakulani kręglarze zakończyli ligę, ale zamierzają grać dalej!

W poniedziałkowe popołudnie, w kręgielni Rondo, rozegrana została ostatnia kolejka Stargardzkiej Ligi Bowlingowej Seniorów. Odbyło się podsumowanie i zakończenie ligi.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie w listopadzie br. zrealizował projekt Aktywny Senior gra w kręgle. Wzięli w nim członkowie UTW, ale też innych organizacji senioralnych ze Stargardu: stargardzkiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i Klubu Senior Plus Stargard z osiedla Lotnisko. Wszyscy grali pod wspólnym szyldem Zakulani kręglarze, dzieląc się na 6 drużyn.

Wczoraj odbyło się zakończenie projektu. Rozdane zostały medale, puchary, a także upominki od kręgielni Rondo. Końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

Tabela

– Jest mi bardzo miło, że w uniwersytecie mamy takich bohaterów! Gratulacje dla wszystkich studentów, a szczególnie dla kobiet – mówił Stanisław Bartosik, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie. – Jesteśmy w stanie to kontynuować. W najbliższym czasie powołamy sekcję, która będzie reprezentować nasz uniwersytet. Pojedziemy na turniej w Międzyzdrojach. To wielka radość, że po pandemii jesteśmy w stanie się zmobilizować.

W imieniu uczestników rozgrywek za ich organizację podziękowała UTW Jadwiga Dąbrowska.

– Cieszymy się, że była możliwość spotykania się, to były przepiękne dni, oczywiście była rywalizacja, ale więcej radości, sympatii i szacunku do siebie – podkreślała Jadwiga Dąbrowska z drużyny Lotników.

Zakulani kręglarze dziękowali też gospodarzom z kręgielni Rondo, symbolicznym medalem odznaczyli Grzegorza Pałczyńskiego, kierującego kręgielnią. Podziękowania przyjął także Czesław Jaskólski, który pełnił rolę koordynatora ligi seniorów. Podkreślano także rolę Witolda Mateńko, który już przed rokiem zgłaszał pomysł utworzenia ligi w kręgle dla seniorów.

Redakcja Stargard.News sprawowała patronat medialny nad rozgrywkami.

ZOBACZ ALBUM ZDJĘĆ Z WCZORAJSZEGO SPOTKANIA W KRĘGIELNI RONDO