Żak
Fot. Szkoła Żak w Stargardzie

Zapisz się do szkoły dla dorosłych Żak w Stargardzie. Ciekawe kierunki i kursy

Szkoła dla dorosłych Żak w Stargardzie przygotowała bogatą ofertę nauczania. Można zapisać się do liceum dla dorosłych, szkoły policealnej, skorzystać z kształcenia jednorocznego, wielu różnorodnych kursów.

Z oferty szkoły Żak mogą skorzystać wszyscy, którzy ukończyli 18 lat. Kierunki nauczania i kursy zostały tak przygotowane, by każdy, niezależnie od zainteresowań i planów zawodowych, mógł znaleźć coś wartościowego dla siebie. Już można się zapisywać.

Kształcenie jednoroczne

W ofercie szkoły Żak jest między innymi kształcenie jednoroczne. Obejmuje jednoroczne kursy realizowane w ramach Ośrodków Szkoleniowych Centrum Nauki i Biznesu Żak.

– To grupa kierunków, która daje możliwość zdobycia nowych kompetencji zawodowych już w 10 miesięcy – podkreślają przedstawiciele szkoły Żak. – Programy nauczania skonstruowane są tak, aby zapewnić kandydatom najbardziej aktualną i potrzebną na rynku pracy wiedzę. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców na co dzień praktykujących w swoich dziedzinach, ponadto zjazdy organizowane są w weekendy, co stanowi dodatkowy atut dla osób aktywnych zawodowo, które chcą zmienić profesję lub rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Po ukończeniu nauki zdobywa się wartościowy dokument, którym jest zaświadczenie o ukończeniu kursu, zgodnego ze wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Do kogo skierowana jest ta oferta Żaka?

– Na kierunki jednoroczne, w ramach kształcenia jednorocznego, może zapisać się każdy chętny po ukończeniu 18 roku życia – informują przedstawiciele szkoły dla dorosłych Żak w Stargardzie. – Na niektórych kierunkach, na przykład agent celny lub rejestratorka medyczna, wymagane jest wykształcenie średnie, jednak nie trzeba mieć zdanej matury.

Szkoła Żak Stargard Edu Day
Fot. Grzegorz Drążek. Szkoła Żak na targach Edu Day w Stargardzie 15 marca 2023 roku w ZS 2 Stargard

Szkoła policealna

Żak zaprasza do szkoły policealnej.

– Szkoła policealna to szkoła, w której w rok lub w dwa lata, w zależności od wybranego kierunku, zdobędziesz praktyczną wiedzę i pożądany na rynku zawód – podkreślają przedstawicele Żaka. – W szkołach Żak wszystkie kierunki tworzone są tak, by odpowiedzieć na potrzeby pracodawców.

Szkoła policealna to także dobre miejsce dla osób, które studiują lub pracują, a chciałyby zdobyć dodatkowe umiejętności i wiedzę.

W naszych szkołach policealnych znajdziesz wiele kierunków, dzięki którym będziesz mógł rozwijać swoją pasję, niekoniecznie w celach zawodowych.

Szkoła Żak

Korzyści z nauki w szkole policealnej są bardzo konkretne. Podczas nauki na jednym z bezpłatnych kierunków w szkołach Żak:

  • otrzymasz legitymację oraz bezpłatne zaświadczenia do ZUS, KRUS, MOPS,
  • zdobędziesz praktyczne umiejętności niezbędne w wybranym przez Ciebie zawodzie,
  • nauczysz się prowadzić własną działalność gospodarczą,
  • przystąpisz do egzaminów zawodowych i/lub maturalnych,
  • zdobędziesz konkretny, pożądany na rynku pracy zawód i umiejętności,
  • będziesz odbywać praktyki,
  • otrzymasz świadectwo ukończenia szkoły na druku MEN, uznawane przez instytucje polskie i europejskie.

Opiekun medyczny

Kolejną ciekawą propozycją szkoły Żak jest kierunek opiekun medyczny. Czas trwania nauki półtora roku. Tryb nauczania stacjonarny. Kierunek jest bezpłatny.

– Jest to doskonały zawód dla osób odpowiedzialnych, gotowych nieść pomoc innym, empatycznych, chcących zmienić życie innych na lepsze – podkreślają przedstawiciele szkoły Żak. – W 2021 roku zawód opiekuna medycznego zyskał nowe kompetencje. W związku z tym wzrasta prestiż tego stanowiska oraz potencjalne wynagrodzenie, na które można liczyć po ukończeniu nauki w Żaku.

Po zakończeniu nauki na kierunku opiekun medyczny zdobywa się następujące kwalifikacje:

– Świadczenie usług medyczno-pielęgnacyjnych i opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej (MED.14)

Osoby, które wiążą przyszłość z branżą medyczną, mogą skorzystać z Pakietu Korzyści w szkole Żak. Łącząc bezpłatny kierunek opiekun medyczny z kierunkiem rejestratorka medyczna zyskuje się:

  • 25 procent zniżki na czesne kierunku rejestratorka medyczna
  • posiądziesz umiejętności, dzięki którym będziesz poszukiwanym specjalistą
  • w krótkim czasie zdobędziesz dwie profesje, co zaowocuje większą szansą na znalezienie wymarzonego miejsca pracy

Liceum ogólnokształcące dla dorosłych

Atrakcyjną propozycją nauczania w szkole Żak jest liceum ogólnokształcące dla dorosłych.

– Liceum ogólnokształcące dla dorosłych Żak to szkoła zaoczna, można więc pracować i zdobywać wykształcenie średnie bez radykalnych zmian w swoim trybie życia – podkreśla szkoła Żak. – Bez egzaminów wstępnych, w przyjaznych warunkach, z profesjonalną kadrą nauczycielską. Kończąc naukę można przystąpić do matury i otrzymać świadectwo dojrzałości, a chcąc kontynuować z nami edukacyjną przygodę i zdobyć konkretne umiejętności, czeka na was ponad 30 kierunków pożądanych na rynku pracy.

Opłata za naukę w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych wynosi 99 złotych za miesiąc. Czas trwania nauki w trybie zaocznym to 4 lata.

– Do naszego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych mogą zapisać się wszyscy, którzy ukończyli 18 lat i chcą dalej się rozwijać, zdobywać wiedzę – informują przedstawiciele szkoły Żak. – Naukę w naszym liceum rozpoczyna się bez egzaminów wstępnych.

Zapisy w sekretariacie szkoły

Szkoła Żak w Stargardzie mieści się przy ulicy Czarnieckiego 30/31. Tam prowadzone są zapisy do szkoły. Numer telefonu 91-397-37-13.

Żak
Fot. Szkoła Żak w Stargardzie

Więcej informacji o szkole Żak, kierunkach nauczania, kursach, zasadach zapisów na stronie internetowej zak.edu.pl