marihuana
Marihuana, fot. pixabay.com

Zatrzymany poszukiwany listem gończym miał przy sobie marihuanę

Policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób stargardzkiej komendy zatrzymali mieszkańca Stargardu, który poszukiwany był listem gończym. W trakcie zatrzymania znaleźli przy nim środki odurzające.

– Do stargardzkich policjantów każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Powód ukrywania się przed wymieram sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania, jak najdłużej na wolności. Nie udało się to jednak 23-latkowi, który został zatrzymany przez stargardzkich kryminalnych. Szereg czynności operacyjnych pozwoliło funkcjonariuszom ustalić aktualne miejsce pobyt poszukiwanego stargardzianina. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Stargardzie. To jednak nie koniec problemów 23-latka. Podczas zatrzymania mundurowi ujawnili przy nim środki odurzające w postaci marihuany.

Zatrzymany trafił do zakładu karnego, gdzie odsiedzi wyrok za przestępstwo, za które został skazany. Odpowie też za posiadanie narkotyków. Za to grozi mu kara do 3 lat więzienia.