Samuel Rodzoch
Samuel Rodzoch

Zdążyć zanim zapadnie mrok… Na pomoc Samuelowi ze Stargardu

6-letni Samuel Rodzoch ze Stargardu musi przejść trzecią już operację ratującą wzrok. Potrzebna jest finansowa pomoc. Operacja pochłonie ponad 50 tys. zł.

Mamy kolejną prośbę z Fundacji Espero Nadzieja dla Dzieci. Organizuje ona zbiórkę pieniędzy dla swojego podopiecznego, 6-letniego Samuela Rodzocha ze Stargardu. Nagłaśniamy zbiórkę i w imieniu małego Samuela, jego rodziny i organizatorów zbiórki prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie.

Rodzina dziecka potrzebuje w sumie ponad 235 000 zł na 5 operacji, które mogą zatrzymać zanik nerwów wzrokowych, jak również je zregenerować, żeby Samuel mógł zacząć widzieć – informuje Stargard.News Andrzej Verba z Fundacji Espero Nadzieja dla Dzieci. – Pierwsze dwie operacji już się odbyły. Trzecia operacja kosztuje 51 500 zł.

Rodzice o Samuelu: Ma dziecięce porażenie mózgowe. Nie mówi, nie siedzi, nie chodzi i wymaga całodobowej opieki. U Samuela zdiagnozowano zanik nerwów wzrokowych. Samuelek przez to, że nie widzi, otaczający go świat poznaje słuchem i dotykiem. Sami mierzy się z niewyobrażalnym bólem każdego dnia i bardzo cierpi z powodu spastyki. Ma wodogłowie, zastawkę, padaczkę. Do tego wszystkiego dochodzi całe spectrum innych chorób, z którymi musi walczyć na co dzień. Sami lubi gwar i ludzi i uwielbia jazdę pociągiem.

TUTAJ link do zbiórki na leczenie małego Samuela ze Stargardu.

Samuel Rodzoch

Szansą dla Samuelka jest leczenie w zagranicznej klinice. Polega ona na wielokrotnym wszczepieniu do oczu substancji ALLOPLANT, która może zatrzymać zanik nerwów wzrokowych, jak również je zregenerować. Trwałe efekty leczenia mogą być zauważalne już po 5 podaniach. Już było pierwsze. Zbieramy na trzecią operację – dodaje Andrzej Verba.

Można dołączyć do publicznej grupy licytacyjnej na Facebooku: GDY CHOROBA ZABIERA WSZYSTKO – licytacje Samuel Rodzoch