Sąd Rejonowy w Stargardzie
Sąd Rejonowy w Stargardzie, Fot. Emilia Chanczewska

Zmiana w Sądzie Rejonowym w Stargardzie. Kobieta za sterem

Sędzia Kamila Klimczak w drugiej połowie sierpnia objęła stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Stargardzie. Od ponad roku stargardzki organ wymiaru sprawiedliwości działa w nowej siedzibie przy ulicy Okrzei.

Dotychczasowym prezesem sądu w Stargardzie był sędzia Jakub Matkowski, przed nim sędzia Mariusz Jasion, a jeszcze wcześniej sędzia Bogdan Siwiec.

Jakub Matkowski zakończył dwie kadencje na stanowisku prezesa i konieczny był wybór nowego prezesa. Została nim sędzia Kamila Klimczak, od kilku lat wiceprezes sądu oraz przewodnicząca Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Stargardzie. Funkcję prezesa SR Stargard sprawuje od 19 sierpnia 2022 roku. Już w nowej siedzibie, która od wiosny ubiegłego roku mieści się przy ul. Okrzei 8.

Poza zmianą na stanowisku prezesa Sądu Rejonowego w Stargardzie nie zaszły inne zmiany na stanowiskach kierowniczych – informuje Kamila Klimczak, nowa prezes Sądu Rejonowego w Stargardzie. – Dotychczas nie powołano jeszcze wiceprezesa. W sądzie aktualnie jest limit 24 sędziów, 2 asesorów i 8 referendarzy.

Kamila Klimczak po objęciu funkcji prezesa sądu pozostaje także na dotychczasowym stanowisku przewodniczącej II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Stargardzie. I Wydziałowi Cywilnemu także przewodniczy kobieta, sędzia Sądu Rejonowego w Stargardzie Blanka Kasprowicz. III Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich przewodniczy sędzia Mariusz Nawrocki, IV Wydziałowi Pracy sędzia Wioletta Szulc, natomiast V Wydziałowi Ksiąg Wieczystych ref. Artur Koziak.

Wydziały cywilny i karny działają w nowej siedzibie sądu przy Okrzei 8, pozostałe trzy w dawnej, przy Wojska Polskiego 17-19. Zwolniona przez stargardzki sąd siedziba przy Bogusława IV od 5 miesięcy służy jako miejsce zakwaterowania uchodźców z Ukrainy.