Zatrzymanie na Szczecińskiej
Do zatrzymania młodych amatorów nielegalnych używek doszło przy Domu Kultury Kolejarza na ulicy Szczecińskiej, fot. KPP Stargard

Ale akcja przy zetzeku! Młody kierowca pod wpływem i pasażer z narkotykami

Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczone środki odurzające oraz zatrzymane prawo jazdy to finał kontroli na terenie Stargardu – podsumowuje akcję na ulicy Szczecińskiej rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

– Policjanci stargardzkiej prewencji na ulicy Szczecińskiej zatrzymali do kontroli drogowej seata, którym podróżowała grupa młodych osób – informuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – W trakcie kontroli czujność policjantów wzbudziło nerwowe zachowanie 19-letniego kierowcy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Jednak jego zachowanie wskazywało, że może on być pod wpływem środków odurzających, dlatego też poddali go badaniu, a także sprawdzili wnętrze pojazdu i osoby nim podróżujące w poszukiwaniu zakazanych substancji.

Badanie urządzeniem Drager DrugTest 5000 wykazało, że młody kierowca był pod wpływem amfetaminy. Sprawdzony przez stargardzkich policjantów został również 18-letni pasażer.

– Miał przy sobie środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, funkcjonariusze ujawnili w jego saszetce amfetaminę oraz marihuanę – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Przestępczy duet trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Kierującemu, zgodnie z aktualnymi przepisami, za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast jego kompanowi za ich posiadanie nawet 3 lata.