AP Błękitni Stargard U11 orliki starsze
Fot. Akademia Piłkarska Błękitni Stargard

Błękitna banda Ryśka Jarzyny. Mali piłkarze AP Błękitni Stargard grając świetnie się bawili

Zespół orlików starszych U11 Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard wzięła udział w turnieju Pierwsza Piłka w Choszcznie.

– W turniejach Pierwsza Piłka nie chodzi o wyniki sportowe, a o dobrą zabawę podczas grania w piłkę nożną – podkreśla Krystian Domowicz, wiceprezesem Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard.

Turniej w Choszcznie odbył się w minioną sobotę.

– Błękitna banda trenera Ryśka Jarzyny rozegrała już czwartą kolejkę w ramach rozgrywek Pierwsza Piłka – informuje stargardzki klub. – Nasza drużyna udała się tym razem do Choszczna, gdzie na zaproszenie miejscowej Gavii mierzyła się z takimi ekipami jak Salos Szczecin, Baltica Świnoujście, Kasta Majowe Szczecin oraz gospodarzem całych zmagań. W turnieju zabrakło drużyny Pogoni Szczecin, w związku z czym trenerzy ustalili, że mecze będą trwały dłużej niż zwykle, a młodzi piłkarze nie stracą ani minuty na zielonej murawie.

Jak podkreślają przedstawiciele stargardzkiego klubu, na boisku w Choszcznie działo się bardzo dużo, a młodzi piłkarze AP Błękitni Stargard świetnie sobie poradzili.

– W całym turnieju nie zabrakło składnych akcji, udanych interwencji oraz wielu strzałów zakończonych pięknymi bramkami – podkreśla stargardzki klub.

Chłopcy bardzo dobrze radzili sobie na boisku, a z każdym meczem coraz lepiej. Paradoksalnie najlepszy mecz zagraliśmy w przegranym minimalnie meczu z Gavią Choszczno. Nie wyniki i wygrane są ważne, tylko dobra i solidna gra w obronie włącznie z bramkarzem. Umiejętność wyprowadzenia piłki z własnej połowy i przeniesienie ciężaru gry na połowę przeciwnika było najważniejszym celem jaki sobie założyliśmy przed turniejem. Chłopcy budowanie akcji robili powtarzalnie i z każdym meczem coraz lepiej i skuteczniej pod bramką przeciwnika. Uważam, że turniej był udany i pożyteczny dla chłopców, z czego jestem bardzo zadowolony!

Ryszard Jarzyna, trener U11 Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard