Zdjęcie z aparatu

Błękitni Stargard grali z rezerwami Pogoni Szczecin. Worek goli i rozstanie z trenerem

W szóstej serii spotkań grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali dzisiaj u siebie z Pogonią II Szczecin 2:4.

Oba zespoły nie rozpoczęły najlepiej sezonu. Po pięciu kolejkach miały po dwa zwycięstwa i trzy porażki o plasowały się w dolnej połówce tabeli.

Różnica między tymi drużynami była taka, że szczeciński zespół miał przed dzisiejszym meczem plus cztery bilans strzelonych i straconych bramek (12-8), a stargardzki klub minus pięć (8-13). To że stargardzianie mają gorszą obronę potwierdziło się dzisiaj w Stargardzie.

Już w 7 minucie goście wyszli na prowadzenie, po trafieniu Dawida Kroczka. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. W 10 minucie wyrównującego gola strzelił Damian Niedojad. Sześć minut później ponownie prowadziły rezerwy Pogoni, a bramkę z karnego strzelił Olaf Korczakowski. W 41 minucie Błękitni ponownie wyrównali i ponownie gola strzelił Damian Niedojad. Po pierwszej połowie był remis.

Błękitni Stargard Pogoń 2 Szczecin

W drugiej połowie znowu na prowadzenie wyszli goście. Tym razem jednak na gola Pogoni II nie odpowiedzieli gospodarze, a to goście szybko powiększyli przewagę. Po bramkach w 68 minucie Błażeja Starzyckiego i w 70 minucie Gracjana Hyla było 2:4.

Takim wynikiem zakończył się dzisiejszy mecz w Stargardzie. To trzecia kolejna porażka stargardzkiego trzecioligowca.

Kolejne ligowe spotkanie Błękitni Stargard rozegrają w sobotę, 9 września. Na wyjeździe mierzyć się będą przeciwko KP Starogard Gdański.

Aktualizacja

Wieczorem Klub Piłkarski Błękitni Stargard poinformował o odejściu ze stanowiska trenera trzecioligowego zespołu Błękitnych Piotra Rasta.

Zarząd Klubu Błękitni Stargard informuje, że dzisiejszy mecz ligowy z Pogonią II Szczecin był ostatnim spotkaniem, w którym trener Piotr Rast prowadził drużynę w roli pierwszego trenera. Rozstanie to nastąpiło na mocy porozumienia stron, a umowa trenera została rozwiązana za obopólną zgodą