Błękitni Stargard Polonia Środa Wielkopolska

Błękitni Stargard nie rozpieszczają w tym sezonie swoich kibiców

W trzynastej kolejce spotkań grupy 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali u siebie z Polonią Środa Wielkopolska 1:3. To czwarta porażka w szóstym meczu na swoim terenie.

Stargardzcy kibice zgromadzeni dzisiaj na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie wypowiedzieli sporo gorzkich słów pod adresem stargardzkiegop trzecioligowca. To był szósty mecz Błękitnych u siebie, a stargardzki klub zdobył w nich tylko cztery punkty.

Po pierwszej połowie sobotniego spotkania Błękitni przegrywali 0:1. W 13 minucie gola dla Polonii strzelił Piotr Wujec. W drugiej połowie goście powiększyli prowadzenie. W 82 minucie gola zdobył Mikołaj Stangel, a w 87 minucie Aleksander Kluczyński. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem. W doliczonym czasie gola dla Błękitnych strzelił Grzegorz Aftyka. Stargardzki zespół ruszył jeszcze do ataku, miał nawet sytuację sam na sam z bramkarzem gości, ale więcej goli nie strzelił. Błękitni przegrali z Polonią Środa Wielkopolska 1:3.

Błękitni mają 17 punktów. Pięć meczów wygrali, dwa zremisowali, sześć przegrali. Większość, bo 13 punktów, stargardzki zespół wywalczyłw meczach wyjazdowych. Na obcyhc boiskach ma cztery zwycięstwa, na swoim jedno.

Kolejne ligowe spotkanie Błękitni Stargard rozegrają 28 października. Na wyjeździe mierzyć się będą ze Świtem Szczecin, który jest liderem grupy 2 III ligi. Stargardzki zespół zajmuje w tym momencie dziesiąte miejsce.