Stargard Boże Ciało procesja Miłosierdzia Bożego
Fot. Grzegorz Drążek

Boże Ciało w Stargardzie. Procesje na osiedlu Zachód i ze Starego Miasta do centrum

Procesje Bożego Ciała odbyły się dzisiaj w parafiach rzymskokatolickich w Stargardzie. My uwieczniliśmy na zdjęciach procesje w parafii Miłosierdzia Bożego i parafii św. Józefa.

Dzisiaj katolicy obchodzą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwane Bożym Ciałem. Jest to dzień świąteczny w naszym kraju.

8 czerwca 2023 roku w parafiach rzymskokatolickich odbywają się procesje. W Stargardzie w większości rozpoczynały się dzisiaj po mszach świętych odprawianych o godzinie 9.30. Tak też było w dwóch parafiach, których procesje uwieczniliśmy na zdjęciach i filmikach.

W parafii Miłosierdzia Bożego procesja wyruszyła sprzed kościoła na osiedlu Zachód, a jej trasa prowadziła ulicami Ułanów Jazłowieckich, 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, Szczecińską i dalej na os. Zachód przed kościół. Wierni licznie wzięli w niej udział.

Licznie na procesji zgromadzili się także wierni z parafii św. Józefa. Tam procesja Bożego Ciała miała najdłuższą trasę w Stargardzie. Rozpoczęła się przed kościołem św. Jana i wiodła przez Stare Miasto ulicą Chrobrego, przez ul. Portową obok Bramy Młyńskiej i Młodzieżowego Domu Kultury, a jej koniec był w centrum miasta przy placu Wolności, na skwerze Jana Pawła II.