Na świąteczną nutę
Fot. Emilia Chanczewska

Chwała! Chwała! Na świąteczną nutę zaśpiewali uczestnicy warsztatów z Anną Marią Mbayo, razem ze stargardzką publicznością

Dziś po południu liczna stargardzka publiczność wypełniła dużą scenę SCK. Odbył się tam powarsztatowy koncert pt. „Na świąteczną nutę”. Kolędy i pastorałki w nowoczesnych aranżacjach zaśpiewali i zagrali podopieczni Anny Marii Mbayo i Marii Pyry.

TUTAJ zapowiadaliśmy warsztaty wokalno-muzyczne, które od czwartku 5 stycznia odbywały się w Stargardzkim Centrum Kultury. Prowadziła je Anna Maria Mbayo, wokalistka, kompozytorka, teoretyk muzyki i pedagog, która do Stargardu przyjechała z Wrocławia, kolejny już raz. W warsztatach udział wzięli m.in. chórzyści z Cantore Gospel, który minionego lata świętował 20-lecie. Solo wystąpili Ilona Śliwińska-Kopniewska, Dorota Żylak, Ewelina Franaszczuk, Hanna Subocz, Robert Musiał, na co dzień stali soliści starszej grupy CG. Zaśpiewały też dzieci z grupy młodszej.

W warsztatach udział wzięła m.in. także muzykalna rodzina państwa Adamowskich.

– Jubileusz będziemy obchodzić kolejne 10 lat, do następnego okrągłego, jeśli nie macie prezentów dziś, nie szkodzi, będzie jeszcze okazja – żartowała dyrygent Maria Pyra, prowadząca chór Cantore Gospel, która dziękowała wszystkim sponsorom, którzy finansowo wsparli organizację warsztatów i koncertu.

Sekcja muzyczna, która zagrała na dzisiejszym koncercie, to:

  • Paulina Piotrowska – skrzypce
  • Krzysztof Szymkowiak, Krzysztof Ogórkiewicz – trąbka
  • Krzysztof Borkowski – bas
  • Marcin Rakowski – perkusja
  • Grzegorz Kaczmar – gitara
  • Marek Adamowski – piano

Anna Maria Mbayo dziękowała stargardzkiej publiczności za liczne przybycie, za dobrą energię i wspólny śpiew.

FINAŁOWY utwór dzisiejszego koncertu, gospelowy „Jesus Is The Reason For The Season”.

POSŁUCHAJ „Przybieżeli do Betlejem” na bis, w jazzowej aranżacji.