Dachowanie pod Dolicami
Droga była nieprzejezdna, Fot. Internauta Tomasz

Wypadek pod Dolicami. Kilka godzin nie było przejazdu

Dziś po godzinie 5 rano doszło do zdarzenia drogowego na trasie Dolice – Pełczyce. Kierujący samochodem osobowym uderzył w drzewo. Trafił do szpitala.

Jak informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dolicach, droga Dolice – Dobropole będzie nieprzejezdna przez pewien czas. Obowiązuje objazd przez Pomietów – Boguszyce – Dobropole.

Około godziny 5.25 zadysponowani zostaliśmy do wypadku drogowego na drodze pomiędzy Dolicami a Dobropolem Pyrzyckim. Do działań wyjechaliśmy zastępem GBARt 539z41 Mercedes z 6 ratownikami na pokładzie.
Po dotarciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu potwierdzono zgłoszenie. Osobowe Audi zjechało z drogi i uderzyło z dużą siłą w przydrożne drzewo po czym dachowało. Lekko pszkodowana została jedna osoba, kierująca pojazdem. Poszkodowany po zaopatrzeniu został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Do dalszych zadań należało również zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetlenie oraz udrożnienie drogi po zakończeniu czynności przez policje. Droga była zamknięta do około godz. 11.00.

OSP Dolice

– Zgłoszenie o tym zdarzeniu mieliśmy o godzinie 5.22 – informuje kpt. Rafał Matysik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Kierowca audi, który jechał sam, opuścił pojazd o własnych siłach. Skarżył się na ból klatki, zespół ratownictwa medycznego zabrał go do szpitala. Na miejscu wciąż działa policja.

– Dziś około godziny 5.30 na odcinku drogi Dolice – Pełczyce doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym audi z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. 39-latek zabrany do szpitala. Jechał sam. To mieszkaniec Barlinka – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

– Do szpitala trafił mężczyzna z urazem kończyny górnej, kończyny dolnej i kręgosłupa – informuje Paulina Heigel, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. – Był przytomny, w stanie stabilnym.