Wypadek w Dolicach
Fot. Grzegorz Drążek, Stargard.News

Dramat w Dolicach. Ślubne auto uderzyło w dom. Nie żyje kierowca, pasażer ranny w szpitalu

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło dziś około godziny 7 rano w Dolicach. Na pomoc ruszyli strażacy z Dolic i ze Stargardu, policjanci KPP Stargard i ratownicy z pogotowia.

W niedzielę 9 lipca 2023 roku o godzinie 7.09 przy ulicy Kolejowej w Dolicach (powiat stargardzki, województwo zachodniopomorskie) doszło do tragicznego wypadku drogowego. Uderzając w mieszkalny budynek rozbił się osobowy samochód marki audi manhart RQ 900, który wcześniej wiózł ślubną parę.

W wyniku wypadku zmarł 46-letni kierowca, mieszkaniec Gryfina, znany tam przedsiębiorca, właściciel stacji paliw – jak informuje portal igryfino.pl.

– Kierowca częściowo wypadł przez okno, zaraz po uderzeniu auta w budynek nie dawał już oznak życia, pasażer – mężczyzna w wieku około 35-40 lat, był mocno poturbowany – mówią Stargard.News świadkowie zdarzenia. – W pomieszczeniu w budynku, w którego ścianę uderzyło auto, nikogo na szczęście w tym momencie nie było.

Wartość audi manhart RQ 900, które wbiło się w blok, szacowana jest na ponad milion złotych. Auto miało okolicznościowe tablice rejestracyjne z napisem Młoda Para, ozdobione było białymi wstążeczkami przy klamkach. Do wypadku doszło, kiedy samochód był na łuku drogi. Ulica Kolejowa jest częścią drogi wojewódzkiej 122. Auto jechało od środka miejscowości Dolice w kierunku wyjazdu z niej w stronę Piasecznika.

– Samochód uderzył w trzyrodzinny budynek, dwie osoby zostały poszkodowane, kierowca zmarł, pasażer zabrany do szpitala – informuje mł. kpt. Rafał Matysik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Zostało ewakuowanych 5 osób z 2 mieszkań.

Na miejscu: zastęp z OSP Dolice oraz trzy zastępy z PSP Stargard.

OSP Dolice
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Dolicach

Jak informował o godzinie 8.45 kpt. Rafał Matysik z KP PSP Stargard, na miejsce ma przybyć nadzór budowalny, by sprawdzić stan techniczny budynku.

– 46-latka, mimo podjętych działań, nie udało się uratować, druga osoba pojechała do szpitala karetką pogotowia – informuje Justyna Sochacka, rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W dniu 09.07.2023r. o godzinie 7:10 nasze zespoły Z01082 i Z01084 zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Dolice. Na miejscu zdarzenia poszkodowane okazały się 2 dorosłe osoby. Natychmiast wdrożono u nich medyczne czynności ratunkowe. Jedna osoba po zbadaniu i zabezpieczeniu została przewieziona na szpitalny oddział ratunkowy. Drugiej natomiast, mimo prowadzonych zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych nie udało się uratować.

Pogotowie Ratunkowe Choszczno

Polecamy platformę WhitePress®