Spójnia hala OSiR Stargard
Fot. Grzegorz Drążek

Drugi mecz PGE Spójni w FIBA Europe Cup. W Stargardzie z mocnym rywalem z Niemiec

W środę o godzinie 18.30 PGE Spójnia Stargard rozpocznie mecz z Niners Chemnitz w drugiej kolejce w grupie H FIBA Europe Cup.

Zapowiada się ciekawa rywalizacja w hali OSiR Stargard. Zmierzą się ze sobą kluby, które w pierwszej serii spotkań zwyciężyły. PGE Spójnia pokonała na wyjeździe holenderski Heroes Den Bosch 92:89, a Niners wygrał u siebie z kosowskim KB Peja 98:72.

Niners Chemnitz to czwarty obecnie zespół najwyższej ligi w Niemczech. Ma trzy zwycięstwa i porażkę. Przegrał w tej lidze tylko z liderem Ulm. W minioną niedzielę Niners pokonał Gottingen 77:63. PGE Spójnia w polskiej ekstraklasie zajmuje siódme miejsce, mając trzy wygrane i dwie przegrane. W niedzielę przegrała z Arrivą Twarde Pierniki 73:84.

Kluby ze Stargardu i Niemiec czeka teraz starcie w międzynarodowych rozgrywkach. Spotkanie w ramach drugiej kolejki grupy H FIBA Europe Cup odbędzie się 25 października w Stargardzie. Początek meczu w hali OSiR o godzinie 18.30.

Bilety do nabycia na internetowej platformie abilet.pl. Wejściówki w cenie: 30 złotych, 25 zł (normalny plus Stargardzka Karta Mieszkańca oraz emeryci) i 20 zł (ulgowy oraz emeryci z SKM).