narkot
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja

Duża ilość amfetaminy i marihuany znaleziona przez kryminalnych KPP Stargard

Stargardzka policja skutecznie walczy z przestępczością narkotykową. Kolejny posiadacz znacznych ilości środków odurzających wczoraj został przez nią zatrzymany. Usłyszał już zarzut, za który grozi aż do 10 lat więzienia.

Policjanci nieustannie zwalczają przestępczość narkotykową na terenie stargardzkiego powiatu. Najlepszym na to dowodem są kolejne zatrzymania osób posiadających niemałe ilości środków odurzających. Wszystko za sprawą intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego zajmujących się właśnie taką przestępczością – podkreśla asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci z Zespołu do Zwalczania Przestępczości Narkotykowej stargardzkiego Wydziału Kryminalnego wykonując codzienne obowiązki służbowe prowadzą czynności zmierzające do zapobiegania i zwalczania takiego procederu. Dowodem na to jest kolejna realizacja podjęta na podstawie wcześniejszej pracy operacyjnej i szeroko zakrojonych działań rozpoznawczych.

Wczoraj na terenie powiatu stargardzkiego policjanci zatrzymali 36-latka w jego mieszkaniu.

– Mężczyzna zaskoczony był wejściem policjantów. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli woreczki foliowe i pudełka z zawartością suszu roślinnego oraz białego proszku. Przypuszczenia operacyjnych okazały się zasadne. Wstępne badania potwierdziły, że mają do czynienia z amfetaminą oraz marihuaną – relacjonuje asp. Justyna Siwarska.

36-latek został zatrzymany i doprowadzony na policyjną komendę do przeprowadzenia dalszych czynności.

– Śledczy po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym przedstawili mężczyźnie zarzut zagrożony karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard.

Zgodnie z zapisami kodeksu karnego, do 10 lat więzienia grozi za posiadanie znacznych ilości narkotyków, gdyż jest to traktowane jako przestępstwo o dużym stopniu społecznej szkodliwości.