SP 2 dni integracji
Fot. Grzegorz Drążek

Dzieci mają moc. Przyjaciele integracji SP 2 Stargard

W Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się Szkolne Dni Integracji. Uczniowie „dwójki” przyznali tytuły i medale Przyjaciół Integracji dla siedmiu osób.

Szkolne Dni Integracji to już tradycja w szkole na osiedlu Zachód w Stargardzie. W ten sposób szkoła podkreśla jak ważna w życiu jest pomoc innym, wzajemny szacunek, współpraca. Przez kilka dni organizowane są różne przedsięwzięcia, a podsumowaniem jest nagrodzenie Przyjaciół Integracji SP 2. W tym roku hasło Szkolnych Dni Integracji w SP 2 brzmi „Dzieci mają moc”.

Podczas Szkolnych Dni Integracji wręczane są tytuły i medale Przyjaciela Integracji. W tym roku otrzymało je siedem osób. Nagrodzeni odebrali dzisiaj medale podczas uroczystego spotkania w sali gimnastycznej SP 2. Dwie osoby były nieobecne. Prezydenta Stargardu Rafała Zająca reprezentowała jego zastępczyni Ewa Sowa, która przez 30 lat pracowała w tej szkole i była jej dyrektorką.

Zawsze nazywam tę szkołę moją szkołą

Ewa Sowa, zastępczyni prezydenta Stargardu

Tytuł i Medal Przyjaciela Integracji otrzymali:

  • Joanna Bochenek
  • Agnieszka Gadomska-Rataj
  • Agnieszka Kępińska
  • Agnieszka Kulikowska
  • Bożena Śliwa
  • Rafał Zając
  • Beata Żych

Uczestnicy dzisiejszej uroczystości obejrzeli krótki film z życia SP 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Z niego dowiedzieć się można było, jak wiele ciekawego dzieje się w tej szkole. Jakie są zajęcia, pracownie. Usłyszeliśmy także zapowiedź, że w drugim półroczu będzie można już korzystać z remontowanej obecnie szatni. W stargardzkiej „dwójce” jest 517 uczniów, w tym 123 ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jest tam 96 nauczycieli i 20 pracowników szkoły.

Dzisiejsze podsumowanie Szkolnych Dni Integracji było bardzo świąteczne. W takim klimacie udekorowano salę gimnastyczną, występujący uczniowie, a także niektórzy nauczyciele, byli pięknie, świątecznie ubrani, uczniowie i grupa nauczycieli razem śpiewali, a na koniec zaśpiewano wspólnie kolędę „Cicha noc”, po polsku i niemiecku. Było to nawiązanie do realizowanego przez SP 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Stargardzie projektu polsko-niemieckiego.