Stargard ulica Nasienna basen pożarowy interwencja policji
Fot. Grzegorz Drążek

Dzieciaki chciały łowić ryby w basenie pożarowym w Stargardzie. Policja ich pouczyła

Stargardzcy policjanci apelują do rodziców, by zwracali uwagę, co robią ich dzieci. Sześć młodych osób weszło na teren basenu pożarowego chcąc łowić ryby.

Stargard.News został wczoraj zaalarmowany przez internautkę o sytuacji na obrzeżach osiedla Chopina w Stargardzie, przy ulicy Nasiennej. Zauważyła tam interwencję policji wobec osób małoletnich. Sytuacja miała miejsce przy basenie pożarowym.

Pojechaliśmy we wskazane przez naszą czytelniczkę miejsce. Policjanci interweniowali tam w sprawie grupy młodych osób. Ustaliliśmy, że nie doszło do żadnego groźnego zdarzenia, ale być może interwencja policji zapobiegła niebezpiecznej sytuacji. Poprosiliśmy dzisiaj policję o informacje w tej sprawie.

Stargard ulica Nasienna basen pożarowy interwencja policji
Fot. Grzegorz Drążek

– Interwencja została podjęta po tym, jak otrzymaliśmy zgłoszenie o dzieciach kręcących się po terenie basenu pożarowego – wyjaśnia asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci zastali tam sześć osób. Jak się okazało, weszły one na teren basenu pożarowego w celu łowienia ryb.

Policjanci nakazali młodym ludziom opuścić teren basenu pożarowego. Na miejsce wezwani zostali dorośli z ich rodzin. Po pouczeniu dzieci pod ich opieką wróciły do domów.

Na teren basenów pożarowych nie można wchodzić. Baseny te są ogrodzone, a przechodzenie przez ogrodzenia jest zabronione. I w takich miejscach nie można wędkować.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard
Stargard ulica Nasienna basen pożarowy interwencja policji
Fot. Grzegorz Drążek

Stargardzka policja apeluje do rodziców i opiekunów, by zwracali większą uwagę na to, co robią ich dzieci.

– Brak odpowiedniej uwagi rodziców lub opiekunów dzieci może powodować niebezpieczne i tragiczne w skutkach wydarzenia – mówi asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Przypominamy również, że całkowita odpowiedzialność nad dzieckiem spoczywa na ich rodzicach lub opiekunach. Przyglądajmy się temu, czym zajmuje się nasze dziecko, jak i z kim spędza wolny czas i czy jest bezpieczne.