rock w plenerze
Fot. Jan Balewski

Dziewczyny górą! Dużo rockowego grania na Coolturalnych Wakacjach

Jakie dziewczyny? Stargardzkie wokalistki! Nailah Vitha, Kornelia Lempiecho i Anna Blejder oczarowały wczoraj w teatrze letnim stargardzką publiczność koncertu „Rock w plenerze”. Chłopaki też dali radę!

W Stargardzie trwa cykl weekendowych imprez pod szyldem Coolturalne Wakacje. W sobotni wieczór w teatrze letnim w parku Chrobrego odbył się w jego ramach koncert „Rock w plenerze”. Wystąpili młodzi, ale występujący już od lat, stargardzcy muzycy:

  • Piotr Korzeniowski,
  • Nailah Vitha z Michałem Chmielenko oraz Marcinem Denisiukiem,
  • Mariusz Zarzeczny ze składem: Marcin Rakowski, Daniel Szydłowski i Mateusz Gracz, gościnnie mała Kornelia Lempiecho,
  • zespół DICE: Łukasz Przybylski, Karol Przybylski, Bartosz Izak i Mateusz Szeremeta
  • oraz zespół Out of Mind: Anna Blejder, Krzysztof Bubacz, Grzegorz Radomski, Przemysław Skuz i Leszek Krawczyński.

Na widowni zasiedli słuchacze w bardzo różnym wieku. Szczególnie ciepło komentowali występy stargardzkich wokalistek. Przepiękny głos Nailah i mocny, głęboki głos Anny z Out of Mind, który dzień wcześniej wypuścił premierowy teledysk – produkcja muzyczna Irek Kopczyński, filmowa – Waldek Jaszczak.

Bardzo spodobał się też gościnny występ młodziutkiej Kornelii Lempiecho, zaproszonej na scenę przez Mariusza Zarzecznego i jego zespół – zobacz LIVE.

Na scenie po dłuższej przerwie wystąpił hardrockowy zespół DICE, który zagrał premierowe kawałki z szykowanej właśnie płyty. Nie zabrakło także wcześniejszych, także z ich pierwszego albumu, sprzed 10 lat. To była gratka dla fanów mocniejszego grania!

Staaaargaaard! Ogromnie Wam dziękujemy za wspaniały wieczór! Dziękujemy, że byliście z nami! Jesteście wspaniała Publicznością! Tak jak zawsze! Dziękujemy także Mariuszowi Zarzecznemu Mariusz Zarzeczny za zaproszenie i organizacje tak wyjątkowego wydarzenia! Wszyscy wykonawcy dali z siebie 110%!!!! Dziękujemy Stargardzkie Centrum Kultury za jak zawsze profesjonalne nagłośnienie koncertu, promocje i sexy focie! Dziękujemy dźwiękowcom za najwyższej klasy miks i dźwięk! Wspaniała robota! A z Wami spotkamy się ponownie już niedługo, ale tym razem na premierze naszego nowego albumu „77”! Kochani lajkujcie i jesteśmy w kontakcie!

DICE, Facebook

GALERIA ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU

Koncert poprowadził Mariusz Mario Zarzeczny, który 2 miesiące wcześniej zorganizował świetne – i jak obiecywał, nie ostatnie! – Rockowisko w Piwnicy TPS.

A dziś o godzinie 16 też można się wybrać na koncert do parku. Wystąpi lubiany, energetyczny stargardzki chór Cantore Gospel pod batutą Marii Pyry, i nie tylko. Zajrzyj do zapowiedzi:

Na wszystkie plenerowe wydarzenia w parku Chrobrego wstęp jest wolny. Mieszkańców i turystów zaprasza prezydent Stargardu. Głównym organizatorem cyklu Coolturalne Wakacje jest Stargardzkie Centrum Kultury.