OSP Sowno graffiti
Fot. OSP Sowno

Graffiti na remizie OSP Sowno. Przejście między światłem a ciemnością, między życiem a śmiercią

Na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stargardzie powstało graffiti. Jak mówią druhowie z OSP Sowno, to hołd złożony ratownikom, których nie ma już wśród nas i symbol poświęcenia w służbie społeczeństwu.

Autorem graffiti na remizie OSP Sowno jest Krzysiek Ceski ze Stargardu. Malował wczoraj przez cały dzień. Graffiti powstało na dwóch oknach i na drzwiach.

– Za kilka tygodni, w drugim etapie prac, zostanie zrobione graffiti na bramie garażowej – zapowiada Ceski.

Wykonane 15 lipca graffiti nawiązuje do działań strażaków i ich pracy. Malunki nie są przypadkowe. Wszystko zostało przemyślane, a malunki mają swoje przesłania.

– Pierwszym etapem było naniesienie na dwóch oknach wizerunku strażaków w boju, na tle płonącego lasu, oddając hołd ratownikom, których nie ma już wśród nas – wyjaśnia Sebastian Janiak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sownie. – Stąd też sylwetki strażaków są całe czarne.

Natomiast na drzwiach umieszczono strażaka w ubraniu bojowym, który jest w biegu. Jak informuje Sebastian Janiak, symbolizuje on ofiarność i poświęcenie w służbie społeczeństwu.

– Graffiti wykonane przez Ceskiego pokazuje przejście między dwoma światami – między światłem a ciemnością oraz życiem a śmiercią – wyjaśnia Sebastian Janiak z OSP Sowno. – Dobór kolorów, pewna ręka artysty oraz zaangażowanie i pasja Ceskiego gwarantuje niesamowity efekt wizualny.

Tym graffiti Ceski pokazał to, czego oczekiwaliśmy i co chcieliśmy przekazać wszystkim, którzy będą mieli okazję podziwiać jego twórczość na naszej remizie. To dopiero pierwszy etap. Kolejne graffiti na naszej remizie powstanie niebawem.

Sebastian Janiak z OSP Sowno