piłkarskie boisko
Fot. ilustracyjne

Grała IV liga. Kluczevia Stargard nie podgoniła najlepszych

W szesnastej serii spotkań zachodniopomorskiej IV ligi piłkarskiej cztery zespoły reprezentujące powiat stargardzki zdobyły w sumie tylko punkt.

W miniony weekend na boiskach IV ligi Polski Cukier Kluczevia Stargard grał w Koszalinie z Bałtykiem, rezerwy Błękitnych Stargard mierzyły się w Goleniowie z Iną, Biali Sądów grali na wyjeździe z Iskierką Szczecin, Unia Dolice rywalizowała u siebie z MKP Szczecinek.

W szesnastej kolejce spotkań doszło w Koszalinie do pojedynku klubów mających aspiracje awansu do III ligi. Polski Cukier Kluczevia pogubił wcześniej trochę punktów i musi gonić czołową trójkę. W minioną sobotę miał ku temu okazję. Rywalizował z Bałtykiem, który przed tym spotkaniem miał dziesięć punktów więcej niż stargardzki klub (Kluczevia rozegrała jedno spotkanie mniej). Nie udało się jednak podgonić rywala. Mecz zakończył się remisem 1:1. Wyrównującą bramkę dla Polskiego Cukru Kluczevii strzelił Michał Magnuski.

Pozostałe zespoły reprezentujące powiat stargardzki w miniony weekend przegrały. Rezerwy Błękitnych Stargard 0:4, Biali Sądów 1:3, Unia Dolice 3:4. Bramkę w drużynie Białych strzelił Maksym Krutin, gole w Unii zdobyli Vladyslav Kolesnyk, Dominik Kuś, Przemysław Białek.

W tabeli na czwartm miejscu pozostaje Polski Cukier Kluczevia, który ma 33 punkty. O dziesięć mniej niż trzeci Bałtyk Koszalin i druga Gwardia Koszalin oraz o dwanaście mniej niż pierwsze Wybrzeże Rewal. W następnym spotkaniu Kluczevia podejmie lidera. Rezerwy Błękitnych Stargard są na trzynastym miejscu (16 pkt), Biali Sądów na piątym (29 pkt), Unia Dolice na szesnastym (9 pkt).

Kolejne mecze:

  • Polski Cukier Kluczevia Stargard – Wybrzeże Rewal – 25 listopada, godzina 13.30
  • Błękitni II Stargard – Olimp Gościno (12 miejsce, 16 pkt) – 25 listopada, godzina 16
  • Biali Sądów – Darłovia Darłowo – 25 listopada, godzina 13
  • Perła Dygowo (8 miejsce, 25 pkt) – Unia Dolice – 25 listopada, godzina 13