piłkarze nożni
Fot. ilustracyjne

Grała IV liga. Kluczevia Stargard zgubiła punkty, Biali Sądów ją dogonili

W jedenastej serii spotkań zachodniopomorskiej IV ligi tylko jeden z czterech reprezentantów regionu stargardzkiego zwyciężył.

W miniony weekend w jedenastej kolejce spotkań Polski Cukier Kluczevia Stargard grał w Dygowie z Perłą, rezerwy Błękitnych Stargard mierzyły się na swoim terenie z Bałtykiem Koszalin, Biali Sądów grali u siebie z Mechanikiem Bobolice, a Unia Dolice rywalizowała na wyjeździe z Olimpem Gościno.

Kluczevia, której celem jest awans na trzecioligowe boiska, zgubiła dwa punkty. W Dygowie zremisowała 1:1. Bramka dla gości była samobójczym trafieniem gospodarzy w pierwszej połowie. Perła doprowadziła do wyrównania w doliczonym czasie spotkania.

Rezerwy Błękitnych przegrały 0:1. Rywal był jednak wymagający. Bałtyk przed tym spotkaniem był wiceliderem zachodnbiopomorskiej IV ligi, a w tym momencie jest liderem, bo Gwardia Koszalin przegrała z Wybrzeżem Rewal 1:2.

W IV lidze grają jeszcze dwaj reprezentanci powiatu stargardzkiego. Obaj są z gminy Dolice. Biali Sądów pokonali Mechanika 6:0. Trzy gole strzelił Maksym Krutin, po jednym Grzegorz Magnuski, Radosław Surma, Sebastian Inczewski.

Unia Dolice przegrała w Gościnie 0:4. To dziesiąta porażka dolickiego klubu.

W tabeli na czwartym miejscu jest Polski Cukier Kluczevia Stargard, który ma 26 punktów. Tyle samo punktów mają plasujący się na piątym miejscu Biali Sądów. Ciekawa będzie derbowa rywalizacja w najbliższą sobotę w Stargardzie pomiędzy Kluczevią i Białymi. Rezerwy Błękitnych Stargard zajmują ósme miejsce, a mają 16 pkt. Na osiemnastym miejscu jest Unia Dolice. Lider Bałtyk Koszalin ma 30 punktów.

Kolejne mecze:

  • Polski Cukier Kluczevia Stargard – Biali Sądów – 21 października, godzina 13.30
  • Wybrzeże Rewal (2 miejsce, 30 pkt) – Błękitni II Stargard – 21 października, godzina 14
  • Unia Dolice – Odra Chojna (15 miejsce, 8 pkt) – 21 października, godzina 11