Anna Szostakowska

Jak coaching językowy może usprawnić Twój angielski?

Nauka języka obcego to proces złożony, który zachodzi w naszym mózgu. Neuronauka, czyli nauka o mózgu, może pomóc nam zrozumieć, jak dokładnie zachodzi proces przyswajania języka angielskiego. Dzięki tej wiedzy możemy dostosować nasze metody nauki, co przyspiesza proces uczenia się.

Nauka a nowe połączenia neuronalne

Przyswajanie języka to proces tworzenia nowych połączeń między neuronami, które odpowiadają za jego znaczenie i wymowę. Im częściej powtarzamy to słowo lub wyrażenie, tym mocniejsze stają się te połączenia. Dlatego ważne jest regularne powtarzanie słówek i zwrotów w trakcie nauki języka angielskiego. Możemy korzystać z fiszek, aplikacji mobilnych do nauki języków, lub po prostu rozmawiać z native speakerami.

Poznanie procesu, jakim jest uczenie się języka, pozwala nam dostosować naszą metodę nauki. Możemy wypróbować różne techniki, takie jak pisanie notatek, słuchanie muzyki w języku angielskim, czy oglądanie filmów i seriali po angielsku, aby dostarczyć mózgowi różnorodnych bodźców.

Przewaga coachingu językowego nad tradycyjnymi metodami nauki angielskiego

W kontekście rozwoju języka angielskiego, coaching językowy może odgrywać kluczową rolę w wykorzystaniu zasad neuronauki. Coaching językowy to indywidualne wsparcie, które pomaga osobom uczącym się języka rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne.

Oto, jak coaching językowy może wspomóc proces nauki języka angielskiego:

 • Personalizacja i skupienie na słabych stronach
  Coach językowy jest w stanie zidentyfikować nasze trudności i dostosować program nauki, koncentrując się na obszarach, które wymagają poprawy. Dzięki temu unikamy marnowania czasu na powtarzanie materiału, który już opanowaliśmy.
 • Skierowanie uwagi na znaczenie
  Coaching językowy pomaga w interpretacji i rozumieniu treści, a nie tylko na zapamiętywaniu słów. Dzięki regularnym rozmowom i praktyce uczymy się, jak efektywnie komunikować się w języku angielskim.
 • Rozwijanie umiejętności w kontekście
  Coach językowy może dostarczyć ćwiczenia i sytuacje, które pozwalają nam używać nowo poznanych słów i wyrażeń w prawdziwych sytuacjach. To pomaga w umiejętnym włączaniu języka angielskiego do naszego codziennego życia.
 • Wsparcie w elastyczności
  Coaching językowy może dostarczyć różnorodnych materiałów i technik nauki dostosowanych do naszych preferencji i stylu uczenia się. To pomaga nam znaleźć te metody, które najlepiej nam pasują.
coaching językowy

Coaching językowy jako najlepsze wsparcie komunikacji

Wprowadzając coaching językowy do procesu nauki możemy maksymalizować korzyści z wiedzy wypływającej z neuronauki. Coach może być Twoim osobistym przewodnikiem po świecie języka angielskiego, który pomoże ci efektywniej i z większą pewnością osiągać cele związane z jego nauką. Dlatego, jeśli dążysz do opanowania języka angielskiego, warto zastanowić się nad skorzystaniem
z coachingu językowego, aby odblokować swój potencjał językowy.

Sesje coachingu językowego to idealne rozwiązanie dla osób dorosłych, które w swoim zapracowaniu oczekują, że proces uczenia będzie w możliwie największym stopniu zindywidualizowany i elastyczny, a także dla tych, którzy potrzebują przygotować się do konkretnego wyzwania, jak prezentacja, wystąpienie czy wyjazd biznesowy.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w temacie rozwoju komunikacji w języku angielskim, więcej informacji znajdziesz na Facebooku oraz na stronie internetowej www.newprospects.pl