Kapela Bandurzystów
Kapela Bandurzystów koncertowała dla stargardzian 30 maja 2022 roku, na scenie teatru letniego w parku Chrobrego, fot. Emilia Chanczewska

Kapela Bandurzystów z Ukrainy ponownie zagra w Stargardzie

Dobrą wiadomość dla miłośników ukraińskiej muzyki przekazał właśnie, w niedzielne przedpołudnie, Związek Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie. Otóż do Stargardu ponownie, po niespełna roku, zawita uznana Narodowa Kapela Bandurzystów Ukrainy im. H. Majborody.

Światowej sławy zespół, ambasador kultury naszego południowo-wschodniego sąsiada, popularyzujący ukraińską muzykę wykonywaną na tradycyjnych instrumentach – bandurach. Muzycy grę na bandurach łączą z chóralnym śpiewem. Ich koncerty zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem publiczności z wielu krajów na różnych kontynentach – informuje Związek Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie. – Bandurzyści wystąpią już 10 maja (środa) w kolegiacie NMP Królowej Świata. Początek koncertu godzina 16.

Kapela Bandurzystów plakat

Przyjaciele! Wstęp na koncert będzie bezpłatny. Po występie odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia bohaterskich obrońców Ukrainy. Prosimy Was o hojność. Serdecznie polecamy i zapraszamy!

Związek Ukraińców w Polsce Koło w Stargardzie