Wystawa Piotra Kosmala
Piotr Kosmal z córką, w Galerii 108 SCK, fot. Emilia Chanczewska

Każdy ma swój świat. Piotr Kosmal ujawnił się ze swoim

W poniedziałkowy wieczór, 13 marca 2023 roku, w Galerii 108 Stargardzkiego Centrum Kultury, otwarta została wystawa pt. „Wieloświat”. Oglądać na niej można malarstwo Piotra Kosmala, na co dzień plastyka i kuratora wystaw w SCK.

Stargardzkie wernisaże w ostatnich latach cieszą się dobrą frekwencją. Dziś w Galerii 108 także zebrało się bardzo liczne grono sympatyków takich kulturalnych spotkań. Bliscy, znajomi, współpracownicy Piotra Kosmala przybyli, by nacieszyć oczy sztuką, porozmawiać, posłuchać muzyki na żywo. Czekał też poczęstunek.

O artyście pisaliśmy w zapowiedzi wystawy:

Autor prac zaskoczył ich kolorystycznym ułożeniem. Była więc ściana pomarańczowa, zielona, niebieska… Obrazy Piotra Kosmala to często niezwykłe połączenie abstrakcji z pejzażem, powtarza się także motyw kobiety. Ekspozycji nadał szyld „Wieloświat”, bo jak mówił na wernisażu, każdy z nas ma swój świat.

– Każdy z nas tworzy własny świat i te światy przenikają się we wszechświecie – mówił Piotr Kosmal, artysta malarz.

Wystawę otworzyła gospodyni obiektu, dyrektor SCK Joanna Tomczak oraz nasze kulturalne władze, stargardzki starosta Iwona Wiśniewska i Rafał Zając, prezydent Stargardu – RELACJA LIVE.

Na gitarze zagrał Jarek Mielcarek, na klarnecie Tomasz Rzeszutek (malarz i rysownik), którego wystawa w Galerii 108 SCK zagości za miesiąc.

Piotr Kosmal obdarowany dziś został gratulacjami, kwiatami, oryginalnymi upominkami. Uczestnikom wernisażu pokazał się w zielonolistnym wieńcu na głowie. Proszony był o pozowanie ze swoimi gośćmi do bardzo wielu zdjęć, niczym gwiazda rocka!