Nowa dyrektor ZSBT
Od lewej Magdalena Wojtaszak-Kasza, Zbigniew Hering, Jerzy Hernet i Iwona Wiśniewska, fot. ZSBT Stargard

Kobieta na czele stargardzkiej budowlanki

W wieku 74 lat na w pełni zasłużoną emeryturę odchodzi Zbigniew Hering, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie. Jego miejsce, z początkiem roku szkolnego 2023/2024, zajmie młoda kobieta, Magdalena Wojtaszak-Kasza. Dziś było oficjalne „przekazanie władzy”.

Jak poinformowała właśnie stargardzka budowlanka na swoim Facebooku, stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych od 1.09.2023 r. obejmie Magdalena Wojtaszak-Kasza. Dziś Iwona Wiśniewska starosta stargardzki wręczyła nowej dyrektor akt powołania. Przekazanie stanowiska dyrektora ZSBT odbyło się w obecności Jerzego Herneta dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, dyrektora Zbigniewa Heringa oraz całej Rady Pedagogicznej. Życzymy wielu lat owocnej i satysfakcjonującej pracy – dodaje ZSBT.

Stargardzka budowlanka działa już od 60 lat. Z ulicy Składowej przeniosła się do swojej dawnej siedziby na ulicę Ceglaną. 1 września 2023 roku miną 54 lata odkąd w tej szkole pracuje Zbigniew Hering, kierujący nią od 1989 roku, czyli aż przez 34 lata.

Nowa dyrektor ZSBT, Magdalena Wojtaszak-Kasza
Magdalena Wojtaszak-Kasza w obiektywie Emilii Chanczewskiej

Magdalena Wojtaszak-Kasza jest nauczycielką w ZSBT, z wykształcenia mgr inż. budownictwa. Wygrała konkurs na stanowisko dyrektora ZSBT, zorganizowany przez organ prowadzący szkoły, Powiat Stargardzki, w dniu 8 marca 2023 roku.