Nad Miedwiem
Nad Miedwiem, Fot. Emilia Chanczewska

Koniec plażowania! Para przestępców wpadła nad Miedwiem w ręce policji

55-latka i jej młodszy, 29-letni towarzysz znad Miedwia trafili prosto do więzienia. Poszukiwani byli przez sąd za kradzieże i oszustwa. Stargardzcy policjanci wczoraj ich zatrzymali.

Wczoraj w godzinach popołudniowych patrol stargardzkich wodniaków, wspólnie z przewodnikiem psa służbowego, pełniący służbę w rejonie jeziora Miedwie, zauważył 2 osoby, które przypomniały osoby poszukiwane – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Na widok umundurowanego patrolu osoby te zaczęły się nerwowo zachowywać. Ich podejrzane zachowanie nie umknęło uwadze policjantów, którzy postanowili ich wylegitymować. Jak się okazało 29-latek oraz jego 55-letnia towarzyszka poszukiwani byli przez Sąd Rejonowy w Stargardzie na kradzieże i oszustwa, których się dopuścili. Zostali zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego.

Od dziś stargardzcy policjanci prowadzą akcję „Poszukiwany”, która ukierunkowana jest na zatrzymanie właśnie osób ukrywających się przed organami ścigania.

Przypominamy, że aktualny wykaz osób poszukiwanych znajduje się na stronie internetowej stargardzkiej policji – mówi mł. asp. Justyna Siwarska. – Apelujemy do osób, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu osób poszukiwanych za przestępstwa kryminalne o przekazanie informacji do KPP w Stargardzie mailowo na adres: poszukiwania.stargard@sc.policja.gov.pl lub telefonicznie pod nr telefonów +48 47 78 29 511, +48 47 78 29 585.