Mistrzostwa Polski Przełaje
Na zdjęciu stargardzka super biegaczka Paulina Kaczyńska

Mistrzostwa Polski LZS w biegach przełajowych znów w Stargardzie. A na nich bieg otwarty dla mieszkańców!

To już po raz drugi Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz WMLKS Pomorze organizują w Stargardzie mistrzostwa Polski w przełajach. Oprócz pół tysiąca zawodników z całej Polski, mogą w nich wystartować chętni mieszkańcy. Stargard.News objął wydarzenie patronatem medialnym.

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych odbędą się w następną sobotę, 11 marca 2023 roku, w godzinach 10.30 – 14. Około godziny 13 przewidziany jest bieg open – bez wcześniejszych zapisów i bez opłat.

– Wielkim wyróżnieniem dla klubu jest prawo do organizacji mistrzostw Polski – mówi koordynator mistrzostw Krzysztof Ciach, wiceprezes klubu WMLKS Pomorze Stargard. – WMLKS Pomorze uzyskał po raz drugi w ostatnim okresie prawo do organizacji takich zawodów. Do Stargardu dzięki temu zjadą najlepsi w Polsce zawodnicy biegający przełaje, w wieku od 15 do 23 lat. Organizatorzy zakładają, że na starcie w sumie stanie ponad 500 zawodników i zawodniczek. W sobotę 11 marca, od godziny 11 do 14 odbędzie się w sumie 14 biegów. Organizatorzy chcą zaproponować mieszkańcom Stargardu i całego regionu start w biegu otwartym na krótkim w miarę dystansie, ok. 1 km. Przewidziany około godziny 13. Zapraszamy chętnych w sobotę, nie trzeba się wcześniej zapisywać i nie ma wpisowego!

przełaje plakat

Mistrzostwa objęte są honorowym patronatem prezydenta Stargardu Rafała Zająca oraz starosty stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej.

Redakcja Stargard.News jest wśród patronów medialnych wydarzenia.