Piotr Hofman
Z lewej Piotr Hofman w obiektywie Romana Budzowskiego, z prawej plakat wystawy, SCK

Można zobaczyć „dlaczego takie czarne”. Wystawa grafiki w SCK

W najbliższy piątek, 19 maja 2023 roku o godzinie 18, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, rozpocznie się wernisaż grafiki Piotra Hofmana „dlaczego takie czarne. Wstęp wolny.

– Piotr Hofman rocznik ’96. Grafik, rysownik i malarz ze Stargardu. W 2021 ukończył grafikę projektową na Wydziale Grafiki Akademii Sztuki w Szczecinie. Od 2022 roku w Stargardzkim Centrum Kultury. W szczególności interesuje go projektowanie znaku oraz plakatu. Miłośnik psów i muzyki elektronicznej – przedstawia autora prac Maciej Dura-Pomarański, rzecznik SCK.

Na wernisaże w SCK wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy o wystawie:

Czerń jest brakiem światła. To światło decyduje o tym, co jest widoczne oraz w jaki sposób. Barwa czarna jest więc swoistym zobrazowaniem pustki. Biel powstaje przez połączenie wszystkich innych barw światła widzialnego o maksymalnym natężeniu. Oślepia, wskazuje drogę, stanowi niezapisaną jeszcze powierzchnię płótna. Barwy te tworzą dwie zupełnie przeciwne skrajności spektrum. Użyte w sztuce stanowią najbardziej syntetyczny, niemalże zero-jedynkowy zapis obrazu i formy, nieodwracający uwagi od właściwej treści. Artysta subtelnie odkrywa przed obserwatorem ich naturę, ukazując jednocześnie potencjał wynikający zarówno z zastosowania ich samych, jak i w relacji do innych kolorów.