Neptun
Fot. KP Neptun Stargard

Na pływalni SP 11 odbył się finał Stargardzkiej Ligi Pływackiej. Wielkie ukłony dla rodziców małych pływaków!

Finałowe zawody z cyklu Stargardzka Liga Pływacka Edycja 2022/2023 rozegrane zostały na pływalni szkoły Podstawowej nr 11 im. Noblistów Polskich w niedzielę 4 czerwca 2023 roku.

Wzięło w niej udział 75 młodych sportowców z roczników 2017-2004, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz średnich.

Zgodnie z Regulaminem SLP Edycja 2022/2023 prawo startu w finale uzyskali młodzi sportowcy, którzy w dotychczas rozegranych edycjach zdobyli największą ilość punktów, zajmując w poszczególnych rocznikach miejsca od I do VI oraz startując w eliminacyjnych rundach minimum dwukrotnie. Uroczyste zakończenie Stargardzkiej Ligi Pływackiej, poprzedziły wyścigi finalistów, którzy rywalizowali na dystansach 25 m stylem dowolnym (rocznik 2017 – 2013) i 50 m stylem dowolnym (rocznik 2014 – 2004).

Finałowe wyścigi pozwoliły na ostateczne podsumowanie i wyłonienie zwycięzców Stargardzkiej Ligi Pływackiej Edycja 2022/2023 w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt i chłopców. Po zliczeniu wszystkich dotychczas zdobytych punktów klasyfikacja indywidualna uległa minimalnym zmianom. Przede wszystkim pozwoliło wyłonić zwycięzców, w szczególności w przypadkach remisów.

TUTAJ znajdziesz komunikaty z wynikami.

Zarząd Klubu Pływackiego Neptun składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie wszystkich trzech rund oraz rundy finałowej zawodów SLP Edycja 2022/2023.

Dziękujemy naszym trenerom i instruktorom za wsparcie i zaangażowanie w przeprowadzenie finałowych zmagań pływackich dzieci i młodzieży. W szczególny sposób kierujemy słowa podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w zabezpieczenie i obsługę zawodów, komisji sędziowskiej, obsłudze sekretariatu zawodów – rodzicom naszych zawodników, niezastąpionym osobom w przygotowywaniu list i kart startowych oraz wyróżnień, poprzez zestawienia wyników i wypisanie dyplomów.

Wszystkim finalistom oraz ich koleżankom i kolegom, którzy wystartowali w tegorocznej Edycji Stargardzkiej Ligi Pływackiej, gratulujemy osiągniętych wyników, zdobyczy medalowych, otrzymanych wyróżnień. Kolejna edycja zawodów pływackich z cyklu Stargardzka Liga Pływacka Edycja 2023/2024, które skierowane są do wszystkich dzieci i młodzieży pragnących sprawdzić swoje siły i umiejętności w pływaniu, zaplanowane zostały na przełomie miesiąca wrzesień – październik 2023 roku, już dziś, zapraszamy dzieci i młodzieży, wszystkich chętnych do udziału w zawodach.

RELACJA I ZDJĘCIA: KP NEPTUN STARGARD, oprac. (ech)