Fot Grzegorz Drążek

Nie parkujcie tam na razie. Będzie malowanie

Kierowcy po raz kolejny proszeni są o umożliwienie wykonania oznakowania miejsc parkingowych na osiedlu Zachód.

Na terenie osiedla Zachód wykonywane jest oznakowanie poziome miejsc parkingowych. Część prac, w różnych rejonach osiedla, już została zrobiona. Kolejny etap robót zaplanowano na nowy tydzień. Oznakowanie jest odnawiane, a w niektórych miejscach robione po raz pierwszy.

Na poniedziałek i wtorek, 11 i 12 lipca, zaplanowane jest malowanie oznakowania miejsc parkingowych na terenie między blokami B4, B5, B6, w pobliżu jednostki wojskowej. Tam w tym tygodniu odnalowano niemal całe oznakowanie na głównym parkingu, a w przyszłym tygodniu wymalowane zostaną linie wzdłuż chodnika przy bloku B5.

Dzisiaj pracownicy firmy wykonującej oznakowanie ustawili wzdłuż chodnika słupki i połączyli je taśmą licząc na to, że kierowcy nie będą tam parkować i zostawią wolne miejsca, by w poniedziałek i wtorek można było wykonać zaplanowane prace. Wywieszono także kartki z informacją o planowanych robotach.

– W związku z koniecznością wykonania oznakowania poziomego, należy przestawić pojazdy z przedmiotowych miejsc parkingowych – napisano w komunikacie. – Palowane malowanie w dniach 11-12.07.2022 r. od godzin porannych. Z góry dziękujemy.

To kolejna próba wykonania tam oznakowania. W czerwcu nie udało się tego zrobić, ponieważ sporo aut zostało na miejscach przeznaczonych do wykonania oznakowania, mimo prośby o to, by tam nie parkować. Po weekendzie dowiemy się, czy kolejna prośba została wysłuchana przez kierowców.