Bieg OREW
Fot. Grzegorz Drążek

Niebieski park Chrobrego w Stargardzie. Biegali, maszerowali, spacerowali

W piątek w Stargardzie odbył się V Niebieski Bieg OREW Stargard. W parku Chrobrego królował kolor niebieski poświęcony autyzmowi.

Wydarzenie zorganizował Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Stargardzie. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na autyzm, zwiększyć wiedzę mieszkańców na jego temat. Niebieski kolor symbolizuje autyzm, dlatego też uczestnicy dzisiejszego wydarzenia byli ubrani na niebiesko.

– Oj działo się dzisiaj w Stargardzie, działo – podsumowuje dzisiejsze wydarzenie w parku Chrobrego OREW Oddział KTA w Stargardzie na swoim profilu fejsbukowym. – Podsumowując miesiąc świadomości autyzmu ci, którzy mogli wzięli udział w V biegu dla osób ze spektrum autyzmu, biegli, szli i spacerowali. Dziś niebiesko było na trasie. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.

Uczestnicy biegali, maszerowali z kijkami nordic walking albo po prostu spacerowali. Część osób pokonała trasę liczącą około 5 kilometrów. Niektórzy przeszli wspólnie parkowymi alejkami. Start i meta były w teatrze letnim. Na uczestników czekały pamiątkowe medale. W teatrze letnim było stanowisko ze słodkim poczęstunkiem. Były też zabawy dla dzieci, między innymi z bańkami mydlanymi.