Ulica Broniewskiego
Ulica Broniewskiego, fot. Grzegorz Drążek, archiwum

Nietrzeźwy jechał mazdą po Stargardzie

Policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego za wykroczenie drogowe. Jak się okazało, popełnił też przestępstwo, bo kierował mając 1,5 promila alkoholu. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – informuje KPP Stargard.

– Stargardzcy policjanci podczas patrolowania miasta na ulicy Broniewskiego zauważyli samochód osobowy marki mazda, którego kierujący nie zastosował się do znaku drogowego, nakazującego jazdę w prawo. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem został zatrzymany do kontroli drogowej – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierującym okazał się 41 – letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego. Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

Mazda została odholowana, a 41-latek stracił prawo jazdy. Odpowie przed sądem za kierowanie pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu.

mł. asp. Justyna Siwarska