Alkomat ponad pół promila
Fot. KPP Stargard

Opel z kartonowymi tablicami rejestracyjnymi jechał po Stargardzie. W środku nietrzeźwy kierowca

W ręce stargardzkich policjantów wpadł 31-latek, który nietrzeźwy kierował samochodem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stargardzkiej komendy patrolując ulicę Szczecińską zauważyli samochód osobowy marki opel, który miał założone tablice rejestracyjne wycięte z kartonu – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Policjanci od razu postanowili skontrolować pojazd. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, od którego mundurowi wyczuli alkohol.

Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem i ich podejrzenia się potwierdziły. 31-latek był nietrzeźwy.

– Przeprowadzone badanie wykazało u niego promil (0,53 mg/l) alkoholu w organizmie – informuje Justyna Siwarska. – Kierujący został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Dokument wraz ze sporządzonymi przez policjantów materiałami trafi do sądu.

Jak dodaje mł. asp. Justyna Siwarska, za popełnione przez 31-latka przestępstwo grozi mu kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także wysoka kara grzywny.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard