Stargard kościół Miłosierdzia Bożego tablica ofiar wypadku pod Grenoble
Fot. Grzegorz Drążek

Pamięć o ofiarach katastrofy pod Grenoble. 16 lat temu zginęło 26 osób, w tym 15 ze Stargardu

Mija dzisiaj szesnaście lat od katastrofy pod Grenoble. W kościele Miłosierdzia Bożego w Stargardzie odprawiona zostanie w sobotę msza święta w intencji ofiar wypadku, w którym zginęło 26 osób.

Tragiczny wypadek niedaleko Grenoble we Francji wydarzył się 22 lipca 2007 roku. To była niedziela. Około godziny 9.30 autokar z uczestnikami pielgrzymki wypadł z drogi w Alpach we Francji i spadł z mostu w kilkunastometrową przepaść. W autokarze było 50 osób. Poza pielgrzymami, dwóch kierowców i pilot. W katastrofie pod Grenoble zginęło 26 osób.

Największą grupę pielgrzymów stanowiły osoby z parafii Miłosierdzia Bożego w Stargardzie. Oprócz nich byli mieszkańcy Świnoujścia, Szczecina, Warszawy, Mieszkowic. Wśród 26 ofiar, 15 osób było ze Stargardu. Najmłodsza ofiara tego tragicznego wypadku miała 12 lat, najstarsza 70.

W kościele Miłosierdzia Bożego w Stargardzie umieszczona została tablica upamiętniająca ofiary katastrofy pod Grenoble (zdjęcie główne). Dzisiaj, w sobotę 22 lipca 2023 roku, jest szesnasta rocznica tego tragicznego wypadku. W kościele na osiedlu Zachód odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy pod Grenoble.

– W sobotę 22 lipca w naszej parafii przeżywać będziemy 16 rocznicę katastrofy pod Grenoble i na Mszy św. o godzinie 18 polecimy Bogu 26 osób, które wtedy zginęły – czytamy w ogłoszeniach parafialnych parafii Miłosierdzia Bożego w Stargardzie.