Eko-wystawa w parku Chrobrego
Fot. Emilia Chanczewska

Parkowa ekologia. Wystawa, pojemniki do segregowania śmieci, tabliczki

W stargardzkich parkach stanęły tabliczki z rysunkami Daniela Januchowskiego, przypominające o dbaniu o środowisko. W parku Chrobrego są nowe pojemniki na śmieci. Przez cały lipiec oglądać tam można wystawę planszową poświęconą recyklingowi.

W Parku Chrobrego, można oglądać tablice z eko-wystawą plenerową poświęconą ekologii, gospodarce obiegu zamkniętego, a także maksymalnemu wykorzystaniu surowców wtórnych w życiu codziennym – informuje ZUK Stargard. – Wystawa składa się z 14 tablic. Każda z nich zawiera nie tylko niezbędne informacje np. jak segregować poszczególne frakcje odpadów i jak postępować z odpadami, ale także mnóstwo ciekawostek oraz eko-rady na odpady.

W stargardzkich parkach są tabliczki z proekologicznymi hasłami.

Oprócz haseł na tabliczkach znalazły się grafiki Daniela Januchowskiego – oczywiście także dotyczące ekologii – informuje UM Stargard. – Można je znaleźć w miejskich parkach, np. w okolicy Bramy Pyrzyckiej i Baszty Morze Czerwone. Autorami tekstów są m.in. stargardzianie, którzy w zeszłym roku wzięli udział w konkursie „EcoStargard – miejmy klasę, posprzątajmy po sobie”.

Dziś w parku Chrobrego jest ekologiczny festyn – ZOBACZ TUTAJ.

Celem zabawy było promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców miasta, dbania o wspólną przestrzeń miejską, poprawę jej estetyki poprzez zmniejszenie poziomu zaśmiecenia i zwiększenie zaangażowania stargardzian w kształtowanie środowiska lokalnego – mówi Małgorzata Wójcik-Bąk, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Urzędu Miejskiego.