Paweł Sawicki red bull erzberg rodeo
Paweł Sawicki red bull erzberg rodeo

Paweł Sawicki drugi raz wystartuje w Red Bull Erzbergrodeo w Austrii. Chce wjechać na Żelaznego Giganta

Paweł Sawicki, reprezentant Moto Boyz Stargard, wystartuje 1 czerwca w mistrzostwach świata w hard enduro w Austrii. Celem stargardzianina jest awansować do wielkiego finału i sprawdzić się na tle najlepszych zawodników w enduro.

Paweł Sawicki red bull erzberg rodeo
Fot. nadesłane przez Pawła Sawickiego

To będzie powrót Pawła Sawickiego do Austrii na te największe zawody w hard enduro na świecie.

– Dokładnie rok temu zadebiutowałem w Red Bull Erzbergrodeo w Austrii, imprezie organizowanej przez markę Red Bull, gdzie na starcie pojawiło się prawie 1500 zawodników z całego świata – wspomina Paweł Sawicki. – Niestety, wtedy nie udało się zakwalifikować do 500 najlepszych finalistów i stanąć na starcie w niedzielnym biegu finałowym. Zabrakło doświadczenia, no i trochę szczęścia. W tym roku czuję się silniejszy, startuję na nowym, silniejszym i szybszym motocyklu i bardzo dobrze przepracowałem ten sezon. Dam z siebie wszystko!

W sobotę, 1 czerwca 2024 roku stargardzianin wystartuje w prologu. To wyścig eliminacyjny. 500 zawodników awansuje do wielkiego finału i 2 czerwca wyjedzie na 35-kilometrową trasę wyznaczoną na terenie jednej z największych i najwyższych kopalni w Europie. Wjechać na Żelaznego Giganta w tych zawodach to marzenie zawodników enduro.

Dzięki wsparciu sponsorów, w dużej mierze lokalnych oraz współpracy ze światową marką 24MX mam możliwość startów w najlepszych imprezach hard enduro w Europie, bo oprócz startu w rundzie mistrzostw świata, rywalizuję także w cyklu Hard Enduro Germany.

Paweł Sawicki red bull erzberg rodeo
Fot. nadesłane przez Pawła Sawickiego