Paweł Sawicki MotoBoyz enduro
Fot. ze zbiorów Pawła Sawickiego

Paweł Sawicki ze Stargardu pojedzie w mistrzostwach świata i mistrzostwach Niemiec w hard enduro

Paweł Sawicki z MotoBoyz Stargard ma ambitne cele na ten rok startów w zawodach motocyklowych. Ponownie wystartuje w mistrzostwach świata enduro w Austrii i weźmie też udział w siedmiorundowych mistrzostwach Niemiec hard enduro.

Poprzedni sezon był przełomowy dla zawodnika MotoBoyz Stargard. Paweł Sawicki spełnił swoje marzenie i wystartował w mistrzostwach świata hard enduro w Austrii. Wziął też udział w finałowej rundzie Getzen Rodeo w Niemczech.

– Startowałem wśród najlepszych zawodników z całego świata i dało mi to dużą motywację – mówi stargardzianin. – Chcę się rozwijać. W sezonie 2024 wezmę udział w siedmiorundowych mistrzostwach Niemiec hard enduro oraz po raz drugi powalczę w Austrii o wejście do finału spośród 1400 zawodników mistrzostw świata hard enduro.

Paweł Sawicki ma 40 lat. Tegoroczne starty nazwał Projektem 4.0. Jak mówi, wiek to tylko liczba, liczy się podejście do tego, co się robi, cel, pozytywna energia, no i oczywiście trening przygotowawczy.

– W tym sezonie wystartuję na sporo mocniejszej maszynie, jaką jest włoska BETA 300 RR – 2024 od LeoRacing z Bielsko Białej, salonu motocyklowego, który prowadzi jeden z najlepszych w Polsce i Europie rajderów hard enduro Maciej Łoboz – mówi Paweł Sawicki. – Maszyna jest dopiero docierana, bo to całkowicie fabryczny sprzęt. Jestem pod wrażeniem tego motocykla i wierzę, że to będzie mega udany sezon!

Paweł Sawicki enduro
Fot. ze zbiorów Pawła Sawickiego

Reprezentant MotoBoyz Stargard ma wsparcie w sponsorach.

– Metabo, firma ze Stargardu wspiera mnie od dwóch lat, są też nowi stargardzcy partnerzy: firmy Rentis Przemka Wiśniewskiego, to wypożyczalnia samochodów oraz bardzo duża firma SYSTEM IT, której szefem jest pasjonat motocykli Patryk – mówi Paweł Sawicki. – Dziękuję także za wsparcie po raz kolejny Miasta Stargard, a dokładniej pana prezydenta Rafała Zajaca, który zawsze we mnie wierzył i ufał moim działaniom w motosporcie. Bio Star to także lokalna spółka, która wspomogła mnie w osiągnięciu celu. Od ponad trzech lat tworzę projekt z marką 24MX, światowym potentatem części oraz akcesoriów motocyklowych, który wspiera mnie w projekcie Racing Enduro Team! Wsparcie idzie także od Motodiabła , firmy zajmującej sie zawieszeniami motocyklowymi. Medialnie niezmiernie wspiera mnie Stargard.News oraz Motocyklista INFO! Dziękuję za to wsparcie i na pewno nie zawiodę.