policyjny kogut
Fot. Emilia Chanczewska

Pijany jechał na spotkanie z policjantami w Stargardzie

49-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego został przyłapany przez policjantów, kiedy nietrzeźwy kierował autem. Mężczyzna był w drodze do komendy policji, by podpisać policyjny dozór.

O zdarzeniu poinformowała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Funkcjonariusze z posterunku policji w Chociwlu w miejscowości Stara Dąbrowa zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki renault, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy – wyjaśnia mł asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były zasadne.

Badanie alkomatem wykazało, że 49-latek ma niemal 3 promile alkoholu w organizmie.

– Jak się okazało 49-latek jechał do stargardzkiej komendy podpisać listę dozorowanych przez policję osób – informuje mł asp. Justyna Siwarska. – Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Mieszkaniec powiatu stargardzkiego odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 49 – latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny.

mł asp. Justyna Siwarska