Skarbowa
Ul. Skarbowa w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Pił alkohol na Skarbowej w Stargardzie, przy sobie miał narkotyki

Stargardzcy policjanci zatrzymali 41-letniego stargardzianina, który pił alkohol w okolicy parku 3 Maja. Okazało się, że ma przy sobie narkotyki, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Odpowie także za wykroczenie picia w niedozwolonym miejscu.

– Policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego stargardzkiej komendy, podczas patrolowania miasta, na ulicy Skarbowej zauważyli mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu niedozwolonym – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Nerwowe zachowanie 41-letniego stargardzianina wzbudziło u mundurowych podejrzenia. Podczas kontroli policjanci ujawnili należące do mężczyzny foliowe woreczki strunowe z białym proszkiem. Stargardzianin został zatrzymany i przewieziony na komendę. Wstępne badania, przeprowadzone w komendzie, potwierdziły przypuszczenia policjantów. Mężczyzna miał przy sobie środki odurzające, których posiadanie jest zabronione.

Jak dodaje rzeczniczka stargardzkiej policji, wkrótce śledczy przeprowadzą kolejne czynności w tej sprawie, następnie przedstawią podejrzewanemu mężczyźnie zarzut zagrożony Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.